banner1365

banner1496

banner1499

banner1334

Başkan Demir'e dert yandılar - Samsun haber

banner1357

Samsun'da atanamayan öğretmenler sıkıntılarını Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Demir'e anlattı. Genç öğretmen adayları nisan ayında 40 bin ek öğretmen ataması yapılmasını talep etti

SAMSUN HABER 14.01.2020, 09:37
Başkan Demir'e dert yandılar - Samsun haber
banner1353
banner1375

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk'un duyurduğu 20 bin öğretmen atamasını yetersiz bulan Samsun'daki öğretmen adayları soluğu Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Demir'in yanında aldı. Halk Günü'nde Mustafa Demir ile buluşan öğretmen adayları, nisan ayında ek 40 bin öğretmen ataması daha talep ettiklerini belirtti.

RAPOR SUNDULAR 
Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Demir, her hafta sonu vatandaşlarla buluşmaya devam ediyon. Pazar günü de makamında çok sayıda vatandaşla buluşarak, sorunlarını dinleyen Demir'in en dikkat çekici konukları, atanamayan öğretmenlerdi. Öğretmen adaylarından oluşan bir grup Başkan Demir'i ziyaret ederek, atanamamaları yüzünden yaşadıkları sorunları dile getirerek, hazırladıkları bir dosyayı sundular.

20 BİN SAYISI YETERSİZ
Başkan Mustafa Demir'den, öğretmen atamalarının nisan ayında arttırılması taleplerini Bakan Ziya Selçuk'a iletmelerini isteyen genç öğretmen adayları, "20 bin öğretmen ataması yetersizdir. 2020 nisan ayında ek 40 bin öğretmen ataması talep ediyoruz" dedi.

Gülsüm ATİK 

Yorumlar (0)