banner1365

banner1496

banner1499

banner1334

Başkan Burma'nın Çakırlar Turları Devam Ediyor

banner1357

Başkan Burma'nın çakırları tanıtım turları devam ediyor.

SAMSUN HABER 03.03.2013, 16:31 03.03.2013, 17:08
Başkan Burma'nın Çakırlar Turları Devam Ediyor
banner1353
banner1375
SAMSUN HABER - Çakırlar Orman Korusu’nun daha resmi açılışı yapılmadan tüm Samsun genelinde tanınırlığı artarken, buna katkı sağlamak için çeşitli grupları burada ağırlayan Atakum Belediye Başkanı Metin Burma’nın bu seferki konukları hac vazifelerini yerine getirerek bir süre önce Atakum’a dönen hacılar oldu.

Çakırlar Orman Korusu’nu tanıtmak amacı ile çeşitli meslek gruplarını burada ağırlayan, onların gezip gördükleri güzellikleri eş-dost-arkadaş ve akrabalarına anlatmalarını isteyen Atakum Belediye Başkanı Metin Burma’nın yeni konukları, Berberler ve Kuaförler Odası Başkanı Zabit Pilan ve Atakumlu berber ve kuaförler oldular.

 

Kendisinin Atakum'u berber ve kuaförlerinde insanları güzelleştirdiğini belirten Atakum Belediye Başkanı Metin Burma, “ Güzelden anlayan meslek gruplarının en başında berberler ve kuaförler gelmektedir. O nedenle sizlerin Çakırlar’ı gezip görmenizi istedim. Atakum’un kurucu belediye başkanıyım. İlk seçildiğim günden bu yana bütün beyin hücrelerim burayı güzelleştirmek, geliştirmeye şartlandı, öyle de gidiyoruz. Her yıl nüfusumuzun yüzde 10’u oranında göç alıyoruz. Gelişmeyen bir yere niye göç olsun? Yeni nüfusun eklenmesi ile tabi ki yeni yollar, alt ve üst yapı ihtiyacı oluyor. Bunları yavaş yavaş hallediyoruz. Eksikliklerimiz vardır, bunları biliyor ve telafi etmeye çalışıyoruz. Ancak resmin bütününe yani Atakum’a alıcı gözle bakan tablonun güzelliği karşısında şaşırıyor. Bu da çok hoşuma gidiyor. Geçen 4 yıl içinde çok büyük işler başardık. Büyük bir kalkınma hamlesi içerisindeyiz. Bu hamle artarak devam etmektedir. Yakında belediye binamız, Altınkum Sosyal Tesislerimiz, Kültür ve Sanat Merkezimiz, Çakırlar Orman Korumuzu halkımızın hizmetine sunacak, Eko Park’ın da temelini atacağız” dedi.

 

 

İlçeleri için olmazsa olmazlardan biri olarak kent meydanı ve yönetim merkezi’ni gördüğünü, bunun hayata geçirilmesi için uğraş verdiğini de sözlerine ekleyen Başkan Burma, “ Bizim meydanları, yönetim merkezleri ile anılan Avrupa kentlerinden neyimiz eksik. Aklımız mı çalışmıyor? Meydan yapamıyor muyuz? Teknik eksiğimiz mi var? Tabiî ki hayır. Biz en iyisini yaparız. Biz Samsun’un geleceği adına önemli görülen projelere birlikte sarılamıyoruz. Herkes ayrı tarafa çekiyor. Böyle olunca da  37.liğe kadar düştük. Kayseri’yi ilgilendiren projeye herkes sahip çıkıyor. O hayata geçiriliyor. Ortaya koyduğumuz iki meydan projesi Atakum’un, hatta Samsun’un geleceğine çok katkı sağlar, Avrupa kentleri düzeyine getirir. Meydan ve kent merkezi benim zamanımda veya benim tarafımdan yapılsın diye de bir şey yok, ileride de yapılır. Ben diyorum ki, meydan yapılmasına izin vermiyormusunuz? Destek olmuyormusunuz? Ben size yer göstereyim yapacağınız ne varsa oraya yapın,  meydan olma özelliğindeki mevcut alanları bari bozmayalım. Böylece ileriki zamanlarda yapılmasına olanak tanırız. “ diye konuştu.Yorumlar (0)