banner673
banner595

Başarıya Giden Yol Başarı Okulları’nda

Uzun yıllar eğitime gönül veren bir kişi olarak mutlu bireylerin daima başarılı olduğunu gördüğünü ifade eden Başarı Okulları Yönetim Kurulu Başkanı Sema Şeker, “Öğrencilerimizi çok yönlü bireyler olarak yetiştirmek, sosyal ve duygusal olarak gelişimlerini sağlamak, onları birey olarak gelebilecekleri en üst seviyeye taşımak en önemli hedefimiz, öğrencilerimizi mutlu ve başarılı görmek eğitimciler olarak en büyük gururumuzdur.’’ dedi.

Başarıya Giden Yol Başarı Okulları’nda

Uzun yıllar eğitime gönül veren bir kişi olarak mutlu bireylerin daima başarılı olduğunu gördüğünü ifade eden Başarı Okulları Yönetim Kurulu Başkanı Sema Şeker, “Öğrencilerimizi çok yönlü bireyler olarak yetiştirmek, sosyal ve duygusal olarak gelişimlerini sağlamak, onları birey olarak gelebilecekleri en üst seviyeye taşımak en önemli hedefimiz, öğrencilerimizi mutlu ve başarılı görmek eğitimciler olarak en büyük gururumuzdur.’’ dedi.

Ahmet Ak
Ahmet Ak
03 Şubat 2016 Çarşamba 10:32
Başarıya Giden Yol Başarı Okulları’nda
banner730

Samsunhaber.TC Dergisi / Ocak Sayısı

Eğitimde fırsat eşitliği sunarak araştıran, sorgulayan, ilkeli düşünen; akademik gelişimlerinin yanı sıra kültürel, sanatsal ve sportif faaliyetlerle de kendini ifade edebilen, duyarlı, değişim ve gelişime açık, ulusal ve uluslararası bilince sahip bireyler yetiştirmeyi amaçladıklarını belirten Şeker, Tüm öğrencilerimizi akademik başarının yanında sosyal ve sanatsal açıdan gelebilecekleri en üst seviyeye taşımayı hedeflediklerini belirtti.

YABANCI DİL EĞİTİMİ

Şeker, Yabancı dil olarak İngilizce, günümüz insanlarının en çok ihtiyaç duyduğu becerilerden birisi olduğunu vurgulayarak, “Bundan 20 yıl önce İngilizce, bir iş başvurusu yapmak ya da uluslararası bir işi başarabilmek için yeter-şart iken; günümüzde gerek-şart haline geldi. Yani; İngilizce bir insanın tabii becerisi olarak kabul edilmekte, yanı sıra edinilmiş diğer beceriler tercih sebebi sayılıyor. Okulumuzda uyguladığımız teknoloji destekli kur sistemi, mesleğinde kendini ispatlamış, uzman yabancı ve Türk öğretmenlerimizin sistemli çalışmaları ile öğrencilerimize, İngilizceyi ana dile en yakın bir düzeyde kullanabilmelerini sağlayacak yabancı dil eğitimi vermekteyiz.” diye konuştu.

İLK VE ORTAOKUL AYRI BİNALARDA HİZMET VERİYOR

‘’Topluma saygılı, toplumda saygın, başarılı iyi insan yetiştirmek’’ vizyonu ile 2013 yılında tek bir binada eğitim-öğretim hayatına başlayan Başarı Okulları, ilk iki yılın ardından 2015-2016 eğitim öğretim yılında faaliyete geçirdiği ikinci okul (ilkokul) binasıyla yeni bir heyecana daha imza attı. Başarı Okulları Yönetim Kurulu Başkanı Sema Şeker, tek kampüste iki ayrı binada eğitim-öğretim faaliyetlerini devam ettirmenin mutluluğunu yaşadıklarını dile getirdi.

SAMSUN’UN İLGİ ODAĞI OLACAĞIZ

Başarı Okulları olarak Samsun’un ilgi odağı olma yolunda emin adımlarla ilerlediklerini anlatan Şeker, başarı anlayışlarının, öğrencilerinin sosyal bilimler, matematik, bilim-teknoloji ve dil alanındaki akademik gelişimlerin yanı sıra sanat, müzik, görsel sanatlar, kişisel sosyal, fiziksel yönlerinin geliştiği, sportif faaliyetlerde de söz sahibi bireyler yetiştirmek olduğunu belirtti.

EĞİTİM ANLAYIŞI ÇAĞDAŞ GELİŞMELERİ YAKINDAN TAKİP EDİYOR

Başarı Okulları’nda öğretim programlarının, çağdaş gelişmeler takip edilerek zenginleştirildiğini, dersleri soyut ve ezbere dayalı değil; yaşantıya dayalı, günlük yaşamın içindeki yeri ile ilişkilendirilerek işlemeyi önemsendiklerini belirten Şeker, bu amaçla da öğretim süreçlerinde İnternet destekli bilgisayar ve fen laboratuvarları, görsel sanatlar, etkinlik odaları, müzik derslikleri, resim atölyeleri, spor ve konferans salonları ile kütüphanenin etkin bir biçimde kullanıldığını söyledi.

TEKNOLOJİ DESTEKLİ EĞİTİM

Öğretim sürecinde görsel ve işitsel araçlarla öğrenmenin, bilginin kalıcı olmasını sağlama açısından çok önemli olduğu noktasından hareketle dersler işlenirken eğitim teknolojilerinden (akıllı tahta, bilgisayar, internet, vb.) yararlanıldığını belirten Şeker, şöyle devam ediyor: “Dersler eğitim teknolojileriyle desteklenerek, en üst düzeyde öğrenmenin gerçekleşmesi hedeflenir. Her bir zümrede öğretmenler, içerik, süreç ve ürün açısından farklılaştırılmış, öğrencilerin bireysel öğrenme tarzlarına göre şekillendirilmiş ders içerikleri hazırlarlar. Eğitim ve öğretim,  güçlü akademik donanıma sahip, nitelikli Türk ve yabancı öğretmenler tarafından gerçekleştirilir. Okulumuzda MEB ders programlarının yanı sıra İngilizce, İspanyolca, sanat, spor ve sosyal etkinliklerle zenginleştirilmiş bir eğitim programı uygulamanın yanında bu programlar, eğitsel geziler ve yerinde görerek öğrenmeye yönelik faaliyetlerle de desteklenmektedir.”

BURS İMKANI İLE TÜM ÖĞRENCİLERİN YANINDA

Başarı Okulları artık gelenekselleşen BURSLULUK sınavlarıyla da Samsun’da tüm öğrencilerin yanında olduğunu ispatlarken, her yıl binlerce öğrencinin katıldığı sınavlarıyla velilere öğrencilerini ölçme imkânı vermektedir. Aynı zamanda başarılı öğrencilere eğitim bursları vererek bünyesinde Başarı Okullarının birer yıldızı olarak yetişme imkânı sağlıyor. Yönetim Kurulu Başkanı Sema Şeker, bu yıl 20-21 Şubat tarihlerinde gerçekleştirilecek bursluluk sınavlarına rekor katılım beklediklerini belirtirken tercih edilmenin gururunu doyasıya yaşadıklarını ifade etti.


 

Loading...
Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.

banner651

banner682