banner1365

banner1496

banner1499

banner1334

Başarı hikayesi yazmaya devam - Samsun Haber

banner1357

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Çiğdem Karaaslan, "Milletimizi gururlandıran başarılar kazanan engellilerimiz ile ulusal ve uluslararası alanda kazandığı başarılarla göğsümüzü kabartan sporcularımız, inanç dolu yürekleriyle nice başarı hikâyeleri yazmaya devam ediyor" dedi.

SAMSUN HABER 02.12.2019, 12:50
69
Başarı hikayesi yazmaya devam - Samsun Haber
banner1353
banner1375

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Samsun Milletvekili Çiğdem Karaaslan, '3 Aralık Dünya Engelliler Günü' dolayısıyla bir mesaj yayımladı. Karaaslan, "Engellilerimiz ile ulusal ve uluslararası alanda kazandığı başarılarla göğsümüzü kabartan sporcularımız, inanç dolu yürekleriyle nice başarı hikâyeleri yazmaya devam ediyor" dedi.

HAYATIN HER ALANINDALAR

Karaaslan, "Hayatın bir gerçeği olarak herkesin, hayatının bir döneminde yaşaması muhtemel olan engellilik konusunda toplumdaki farkındalığı daha da geliştirmek, engellilerimizin sorunlarına kalıcı çözümler üretmek, tüm vatandaşlarımızın karşılıklı saygı ve sevgi ortamında birbirlerini anlayarak yaşayabilmesini sağlamak en büyük gayelerimizden biridir. Toplumumuzun ayrılmaz bir parçası olan engellilerimizin bir başkasının yardımına ihtiyaç duymadan hayatın her alanında yer alabilmesi en temel insan hakkıdır. Engelli vatandaşlarımızın sosyal ve ekonomik haklarından yararlanmaları önündeki engellerin kaldırılması noktasında AK Parti olarak çok sayıda düzenlemeyi hayata geçirdik, engellilerimizin ve ailelerinin yanında olduk" dedi.

POZİTİF AYRIMCILIK

Karaaslan, mesajında şu ifadelere yer verdi: "Edebiyatta, sanatta, siyasette, çalışma hayatında milletimizi gururlandıran başarılar kazanan engellilerimiz ile ulusal ve uluslararası alanda kazandığı başarılarla göğsümüzü kabartan sporcularımız inanç dolu yürekleriyle nice başarı hikâyeleri yazmaya devam etmektedir. Cumhurbaşkanımız ve Genel Başkanımız Sn. Recep Tayyip Erdoğan’ın ortaya koyduğu vizyon ile AK Parti iktidarlarıyla gerçek anlamda işlemeye başlayan “sosyal devlet” ilkesi gereği engelli vatandaşlarımızın taleplerini karşılamayı önceliklerimiz arasında gördük ve işe engellilere yönelik bakış açısını değiştirerek başladık. Engellilerimizin bakım, rehabilitasyon, eğitim, sağlık hizmetleri ile istihdam hizmetlerinden yararlanabilmelerinin önünü açtık. 2005 yılında çıkardığımız Engelliler Kanunu ile engelli vatandaşlarımıza haklarını teslim ettik.
Yaşam koşullarını ve bakım hizmetlerini iyileştirmeyi en önemli sorumluluklarımız arasında gördüğümüz engelli vatandaşlarımıza yönelik pozitif ayrımcılığı 2010 yılında yaptığımız anayasa değişikliği ile güvenceye aldık. Lütuf değil hak olarak değerlendirdiğimiz sosyal politika perspektifimiz ile engellilerimizin şartlarını her alanda iyileştirdik. Özel çocuklarımızın eğitimini bir kuyumcu terazisi hassasiyetiyle ele alarak onların özel ihtiyaçlarına uygun metotları eğitim sistemimiz içine dâhil ettik."

Yorumlar (0)
28°
parçalı az bulutlu
Namaz Vakti 04 Temmuz 2020
İmsak 03:00
Güneş 05:00
Öğle 12:44
İkindi 16:44
Akşam 20:18
Yatsı 22:09