Hilas Otel

Çelik İnşaat

Bakan Yardımcısı Dursun, Samsun'da

Kültür ve Turizm Bakan Yardımcısı Ahmet Haluk Dursun, Samsun'da düzenlenen Anadolu Tarih ve Kültür Birliği Çalıştayı'na katıldı.

Bakan Yardımcısı Dursun, Samsun'da
banner1311

Kültür ve Turizm Bakanlığı tarafından Anadolu Tarih ve Kültür Birliği Çalıştayı'nın üçüncüsü Samsun'da başladı. Çalıştaya Kültür ve Turizm Bakan Yardımcısı Ahmet Haluk Dursun da katıldı.

Bir otelde düzenlenen çalıştayda konuşan Dursun, "Hedefimiz konuşabilen, düşünebilen, yargılayabilen ve bilgiyi milli ruh ve şuurla ifade edebilen bir gençlik ortaya çıkarmaktır. Kültür ve Turizm Bakanlığının da ana vazifelerinden biri budur. Hafta sonu ya da bayram, sahadadır, yerindedir ve bu gençlerle birliktedir. Önemli olan Anadolu coğrafyasındaki gençlerimizi çakallara kaptırmamaktır. Tam bağımsızlık dediğimiz, yerli ve milli düşüncenin hakim olmuş olduğu, milli tarih şuurunun bilgisinin temelini oluşturduğu yeni bir gençlik yapılanmasına doğru götürmektir." dedi.

Samsun Valisi Osman Kaymak ise yaptığı konuşmada bağımsızlığa giden yolda gençlerin önemine işaret ederek, gençlerin her alanda kendilerini geliştirmeleri gerektiğini vurguladı.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner1313

banner1308