Hilas Otel

Çelik İnşaat

Ayvacık’a 6 ayda 1,2 milyon lira: YEDAŞ'tan yatırım!

YEDAŞ, Samsun’un Ayvacık ilçesinde 2018 yılının ilk 6 ayında 1 milyon 200 bin lira yatırımı hayata geçirdi

Ayvacık’a 6 ayda 1,2 milyon lira: YEDAŞ'tan yatırım!

YEDAŞ yetkilileri, paydaşlarını bilgilendirmeye de özen gösteriyor. Bu kapsamda en önemli paydaşlarından biri olan muhtarlarla Samsun’un Ayvacık ilçesinde bir araya gelerek taleplerini dinledi ve sorularını cevaplandırdı. 

MUHTARLAR SORUNLARI ANLATTI
Ayvacık protokolünün katılımıyla gerçekleşen toplantıda muhtarlar mahallerindeki elektrik hizmetleri ile ilgili taleplerini ve mevcut durumu paylaştı. Muhtarlar ayrıca bölgede yerleşimin dağınık olması, yıllar önce yapılan şebekenin ormanlık arazide yer alması, yaz döneminde köy nüfusunun ve elektrik kullanımının artması nedeniyle ortaya çıkan durumları anlattı. 

KAYMAKAM, MİSAFİR ETTİ
Elektrik dağıtım şebekesinin büyük bir kısmının 1970’li yıllarda tesis edilmesi sebebiyle işletme ömrünün tükenmekte olduğunu ifade eden YEDAŞ yetkilileri, kırsal şebeke geliştirme planı doğrultusunda Ayvacık’ta şebekenin bakım onarım çalışmalarını hızlandırdıkları, 2018 yılı ilk 6 ayında ilçeye yaklaşık 1 milyon 200 bin TL değerinde yatırım yapıldığı bilgisini verdi. YEDAŞ’tan beklentilerini ileten ve detaylı bilgi alan muhtarlar, toplantıdan memnuniyet duyduklarını ifade ettiler. YEDAŞ yetkililerini, makamında misafir eden Ayvacık Kaymakamı Mehmet Zahid Uzun, toplantının çok verimli geçtiğini belirterek yapılan çalışmalar ve bilgilendirmeler için teşekkür etti. 

GÜÇ ARTIRIMLARI YAPILIYOR
YEDAŞ, özellikle kırsal alanlarda basit elektrikli araç gereçlerin talebini karşılamak üzere kurulmuş şebekede, modern teknolojinin kullanılması ile birlikte güç artırımı ihtiyacını karşılamaya yönelik çalışmalar yapıyor. Kesici ölçü kabini, dağıtım merkezi, yeni aydınlatma tesisi, reaktif güç kompanzasyonu, can ve mal güvenliğini sağlamak amacıyla iş sağlığı ve güvenliği, bağlantı taleplerini karşılamak amacıyla farklı alanlarda yatırımlarına büyük bir hızla devam ediyor. Ayrıca kesinti ve arıza yaşanan bölgeyi, enerjisi olan fiderden 2-3 dk gibi kısa bir sürede beslemek amacıyla ring sistemi oluşturuyor. 

Güncelleme Tarihi: 06 Eylül 2018, 15:14
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER