Hilas Otel

Çelik İnşaat

Ayvacık yerel seçim anketi sonuçları

Yerel seçimlere 145 gün kala Samsun Canlı Haber TV’de seri halinde yayınlanan Seçime Doğru Programı’nın dünkü bölümünde Terme, Salıpazarı, Ayvacık ve Çarşamba ilçelerinde başkanların performansları ve seçmenlerin beklentileri masaya yatırıldı.

Samsun Medya Grubu Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Erdal Bozkurt " Ayvacık, AK Parti'nin gücünü gösterdiği partilerden birisidir. 2014 yılı yerel seçimlerinde Ayvacık İlçesi'nin oy dağılımına bakıldığında AK Parti'de yüzde 63,54 ile Mustafa Belur , MHP ' de 33,85 ile Erdal Avcı , CHP'de 1,35 ile Turgay  Özcan'nın oy aldığı görülüyor" dedi.

BAŞKAN İLGİSİZ
Samsun Canlı Haber TV mikrofonlarına konuşan vatandaşların en büyük şikayeti ise ilgisizlik, genel olarak hizmetlerden memnun olmadıklarını ifade eden vatandaşlar, başkanın halkla iç içe olmamasından yakınıyor. Özellikle köylerde hizmetin olmaması ise dikkat çekiyor.

VATANDAŞ ÜRETİM İSTİYOR
ORA Genel Koordinatörü Barış İpek  ise Ayvacık İlçesi'nin en büyük sorununun  yüzde 44 oranıyla yol olduğunu ifade ederek, " Ayvacık İlçesi'nde yaptığımız anketlerde,  özellikle üretim alanında yatırım yapılmasını istiyor. Yüzde 56 oranında insanlar belediyenin hizmetlerinden memnun değilken yine aynı yüzde 56 oranında başkanı başarılı bulmuyor. İnsanlar yüzde 89 oranında  AK Parti'ye oy vereceklerini ifade ederken, yüzde 54 oranında adaya göre hareket edeceklerine yönelik net sonuçlar ortaya çıkıyor " ifadelerini kullandı.

BAŞKAN BİR DAHA ADAY OLMAYACAĞIM MI DİYOR?
Samsun Medya Grubu Yayın Kurulu Başkanı Necdet Uzun ise Ayvacıkla ilgili şu düşünceleri paylaştı;

"Fındık meselesi deyip geçmeyin. Bu halkı çok önemli derecede etkiledi. Orada AK Parti ile MHP yoğun olarak faaliyet gösteriyor. MHP adayı Erdal Avcı, fındığın sorunlarını dile getirmiştir. AK Parti eğer bir aday getirmezse MHP Ayvacık'ta iyi oy alacaktır. Sevgili Mustafa Belur, bu insanlara hayır dedirtmeyi nasıl başardı. Bu iletişimsizlik nasıl ortaya çıktı. Gerçekten hayret etmemek elimde değil.  Demek ki iletişimsizliğin sebebi yorgunluğu veya bıkkınlığı olabilir. Ya da başkan bir daha aday olmayacağım diyor demek ki."

'PART-TİME BAŞKANLIK YAPILMAZ'
Halkı küçümsememek gerektiğini söyleyen Erdal Bozkurt, "Burada özellikle altını çizmek istiyorum. 5 yıl boyunca Ayvacık İlçesi'nde birçok kez  bulunduk. Halk bir defa orada herşeyi görüyor.Bir defa halkı küçümsemek gerekiyor. Oradaki yüzde 80'nin AK Parti'nin seçmeni var. Eğer bir tercih meselesine girecekse iş oradaki insanlar AK Parti'den başka partiye oy vermeyecek insanlar. Özellikle bu seçimde aday seçimi çok belirleyecek gibi görünüyor.Orada seçmenin birisi 'Biz part-time başkanlık' yapılmaz' dedi. Aslında bakıldığında bu kişi oldukça haklı. Çünkü belediye başkanı ilçede oturmuyor. Bu konu da oldukça önemli bir kriter. Kendi ilçesinde oturmayan bir belediye başkanı söylemi şuan ilçede muhalefetin en çok kullandığı söylem" ifadelerini kullandı. 
 

Güncelleme Tarihi: 07 Kasım 2018, 10:33
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER