banner1365

banner1496

banner1499

banner1334

Atasam 'yarına erteleme' dedi

banner1357

Atasam Sağlık Grubu, sağlık sorunlarının erken teşhisine dikkat çekmek için, 'yarına erteleme' diyerek özel klip hazırladı

SAMSUN HABER 22.05.2020, 10:48 22.05.2020, 11:19 Ayşe Çolak
banner1353
banner1375

Samsun Atasam Sağlık Grubu, koronavirüs ve 19 Mayıs 1919'un 101. yılına özel bir klip hazırladı. Klipte koronavirüse karşı yapılan mücadeleye yer verilirken, insanların sağlıkla ilgili sorunlarını erken teşhisle yenebileceğinden hareketle  "yarına erteleme"  vurgusu yapıldı.

İYİ BİR GELECEK ÇİN 

Doktor ve hemşirelerin yer aldığı klipte, "Çocuklarımıza daha iyi bir gelecek sunmak için, toplumumuzu, hastalarımız ile hasta yakınlarımız bilinçlendirerek erken teşhisin önemine dikkat çekmek için,  sağlıklı yaşamı destekleyen organizasyonlarda bulunmak için, engelli ve yaşlılarımızın günlük hayatta karşılaştıkları olumsuzlukları ortadan kaldırmak, 'engelli ve yaşlı dostu marka' olmak için, cinsiyet ayrımcılığına son verecek, cinsiyet eşitsizliğini giderecek ve kadının sosyal yaşamını, haklarını koruyan bir yapıda ''kadın 'dostu marka' olmak için, yaşadığımız bölgede idari mercilerle ortak hareket ederek, insanlarımızın nefes alabilecekleri yeşil alanların sayısını ve metrekaresini arttırmak için Atasam Grubu olarak  'Yarına erteleme diyoruz'" ifadelerine yer verildi. 

HER ŞEY OLABİLİR 'YARINA ERTELEME'

Atasam Sağlık Grubu Yönetim Kurulu Başkanı Uzman Dr. Tuğrul Akyazıcı, koronavirüs sürecinin birçok şey öğrettiğini belirterek, "Samsun ve ülkemiz için 19 Mayıs çok önemli bir tarih. Doktorlarımız ve çalışanlarımız bu anlamlı günde güzel bir eser besteleyip sunum hazırladılar. Sağlıkta sıkıntılı bir süreçten geçiyoruz. Görünmeyecek kadar küçük bir şey hızla hayatımıza girdi ve dünyaya 'dur'  dedi. Koronavirüs anı yaşamanın ne demek olduğunu, her an her şeyin olabileceğini ve dünyanın kontrolünün bize ait olmadığını öğretti. Yarınların ne getireceğini bilemiyoruz.  Biz de o yüzden 'yarına erteleme' dedik" diye konuştu.

KORANAVİRÜSE KARŞI GÜÇ BİRLİĞİ

Zafere giderken gösterilen çabanın, gayretin, sabır ve mücadele azminin destansı bir başarıyla milleti özgürlüğüne kavuşturduğunun altını çizen Uzman Dr. Akyazıcı, "Nasıl kurtuluş savaşında gece gündüz demeden, şartlara bakılmaksızın fedakarca mücadele edildiyse ve karanlıklar aydınlatıldıysa Atatürk’ün önderliğinde bu topraklarda yaşayan insanların kurtuluş savaşında verdiği kahramanlığı bugün aynı ruhla ve aynı kararlılıkla bütün sağlık çalışanlarımız koronavirüse karşı vermişlerdir" dedi.

Dilber BAHADIR, Yasin YILDIZ 
 

Yorumlar (0)