banner1589

banner1585

banner1526

banner1588

banner1576

banner1324

banner1581

Atakumlu kadınlardan 'kültür' yolculuğu!

Samsun'da, Atakum Belediyesi Feretiko Kursu’nun kursiyerleri, hayata geçirilen “Karadeniz'den Ege'ye İlmek İlmek” projesi kapsamında, iki bölgenin motiflerini bir çalışmada buluşturmak üzere İzmir’e gitti.

Samsun Haber 05.05.2017, 15:01
584
Atakumlu kadınlardan 'kültür' yolculuğu!

Samsun Haber - Atakum Belediyesi Özgecan Kadın Koordinasyon Merkezi ve Atakum Belediyesi Kültür Sanat ve Eğitim Merkezi işbirliğiyle organize edilen ve İzmir Olgunlaşma Enstitüsü'nün katkılarıyla gerçekleşen “Karadeniz'den Ege'ye İlmek İlmek” projesi kapsamında, Feretiko Kursu kursiyerleri İzmir’e hareket etti. 2 gün sürecek program çerçevesinde, İzmir Olgunlaşma Enstitüsü'nün gerçekleştirdiği çalışmalar ve kurslarla ilgili bilgi alacak olan kursiyerler, Ege Bölgesi’nin birbirinden güzel el emeği ürünlerinin yapım aşamalarını inceleyecek.

İSHAK TAŞÇI: CİDDİ BİR ÇALIŞMA
Kursiyerleri belediye hizmet binası önünden İzmir’e yolcu eden Belediye Başkanı İshak Taşçı, “Karadeniz ve Ege Bölgeleri, yaşattıkları el emeği ürünler konusunda iki değerli bölgemizdir. İki bölgenin kıymetli el emeği ürünleri arasında bir köprü kurmak istiyoruz. Bu anlamda Karadeniz Bölgesi’nin unutulmaya yüz tutmuş el emeği ürünlerini yaşatmak ve ileri nesillere aktarmak için ciddi bir çalışma içerisindeyiz” dedi.

FATMA TAŞÇI: PROJE GENİŞLEYECEK
Proje hakkında bilgi veren Atakum Belediyesi Özgecan Kadın Koordinasyon Merkezi Gönüllü Yöneticisi Fatma Taşçı, “Farklı kültürlerin tanışması ve kaynaşması hedeflenerek yapılan bu çalışmayı son derece önemsiyoruz. Kendi atölyelerimizde dokuduğumuz ürünleri, Ege Bölgesi’nin motifleriyle birleştireceğiz. Bu çalışma sonucu ortaya çıkacak ürünleri, özel bir çalışma ile vatandaşlarımızın beğenisine sunacağız. Şimdi biz İzmir’e gidiyoruz. Daha sonra da İzmir’deki proje ortaklarımız Samsun’a gelerek sergimize katılacak. Karadeniz'den Ege'ye İlmek İlmek projesini zaman içerisinde diğer bölgelerimize de taşımayı planlıyoruz” diye konuştu.

Yorumlar (1)
Ahmed Arif 4 yıl önce
İzmir size bir kaç gömlek büyük gelir...