banner1365

banner1469

banner1345

banner1468

Atakum'daki et skandalında vahim tablo

banner1357

Atakum Belediyesi İmar İnşaat Şirketi'ne et satan firmanın sahibi Gökhan Güler, yanlış anlamanın ihale süreciyle ilgili olduğunu belirterek, şirket yüzünden kendisinin de mağdur edildiğini söyledi.

SAMSUN HABER 21.06.2019, 11:21 21.06.2019, 11:23 Admin
Atakum'daki et skandalında vahim tablo
banner1353
banner1375

Atakum Belediyesi'nde şirket hesaplarının incelenmesi sırasında 46 günde 37 ton 500 kilo et tüketildiğnin ortaya çıkmasının ardından başlayan tartışmalara eti temin eden Karadeniz Lezzet Hizmetleri Temizlik Pazarlama Limited Şirketi'nin sahibi Gökhan Güler de katıldı ve kendisine verilen çeklerin karşılıksız çıkması yüzünden mağdur olduğunu açıkladı.


 
Samsun'da ticari faaliyetleri 2013 yılından itibaren sürdürdüklerini ifade eden Güler, "Atakum İlçesi'nde Atatürk Bulvarı üzerinde 6 yıldır çalışmalarımızı sürdürüyoruz.  Şirketimizin İSO belgesi de dahil tüm belgeleri mevcuttur. Hizmet yeri yeterlilik belgesi olan Atakum'daki tek firma da biziz. Bu belge önemli bir belgedir. Çünkü kamu kurum ve kuruluşlarını önem verdiği bir belgedir.  Firmamızda bir gıda mühendisi, bir de veteriner olmak üzere toplam 70 personel bulunmaktadır. Bizim 2016 yılında Atakum Belediyesi ile ticari bir ilişkimiz doğmuştur. Ben bugüne kadar belediyede yöneticilerden kimseyi tanımazdım. 2016 yılında 15 Temmuz darbesi sonrasında yapılan demokrasi nöbetleri sırasında belediye vatandaşlara döner ikramında bulunuyordu. Biz de bu dönemde belediyeye et ve et ürünlerini vermeye başladık. Çünkü piyasada en uygun fiyat ve kaliteli hizmeti sunduğumuz için bizi tercih ettiler. Atakum Belediyesi'nin  9 tesisindeki et ve et ürünleri bizim tarafımızdan sağlanmaktaydı. Bu çalışmalarımız 31 Mart dönemine kadar devam etti" dedi. 

HAYALİ BİR DURUM YOK
Ticari hayatında kimseyle bir sorunu olmadığını dile getiren Güler, mal vermeden fatura kesildiği
ve dolayısıyla haksız kazanç elde edildiği yönündeki ithamlara üzüldüğünü belirterek, "Sorun ihale sürüciyle ilgili yaşanmıştır. Eti verdik ama faturalandırma 46 güne sığdırılmak zorunda kaldı.  Yoksa verilmeyen ete fatura kesilmedi. Hayali bir durum yok ortada"diye konuştu.

TESLİM BELGESİYLE SATIŞ
Atakum Belediyesi İmer İnşaat Şirketi ile ilgili 2018 yılının tüm kayıtlarının kendilerinde bulunduğunu ifade eden Güler, "Biz et vermeye devam ederken Atakum İmar İnşaat Şirketi'nin yönetimi bu süreçleri bir ihale ile sonuçlandırmamız gerektiğini, ihaleli mal alımı yapabileceklerini,  dolayısıyla bazı eksikliklerinin olduğunu ifade ederek bizden yalnızca teslim belgeleriyle et alımı yapmaya başladı. Biz de teslim belgelerini verip toplamda faturaya dönüştüreceğimiz şekilde işleme başladık. Teslim belgelerinin hepsi belediyede ve tarafımızda mevcuttur. Dolayısıyla  2018 yılının haziran ayından sonra hiçbir fatura yoktur.  Yaz aylarında yoğun bir süreç yaşayan belediyede aylık ortama 250 bin TL civarında et ve et ürünleri tüketimi bulunmaktadır. Biz bu teslim belgeleriyle işlemi 2018 yılının kasım ayına kadar yaptık. Bu aydan sonra hızlandırılmış bir şekilde faturalama işlemi yaptık. Yani bahsedildiği gibi 46 günde 37 ton et alımının gerçeği aslında 7 ay 42 gündür.  Sadece 46 günde  alınmış bir ürün değildir.  Eğer böylle bir et alımı varsa ben bütün iddialarımdan vazgeçeceğim" dedi.

MAĞDUR OLAN TARAF BİZİZ
Bankadan kredi kullanıp, peşin parayla mal alan ve ticareti kamu kurum ve kuruluşlarına sattıkları etlerin geri dönüşleriyle sağlayan bir firma olduklarını vurgulayan Güler, açıklamasını şöyle sürdürdü: 
 "31 Mart'tan sonra nakit akışımız belediye tarafından kesilince 3 firma ile sıkıntı yaşıyorum. Kendi aracımla birlikte 4 aracım bağlanmış, banka hesaplarına el konulmuş durumdayım. Ve 6 yıl boyunca ilk defa personelime ücretlerini ödeyemedim. Sanki vermediğimiz malın faturalarını kesmiş, daha önceki yönetimle bir olduğum gibi bir algı yaratılıyor. Bunun böyle olmadığı, hacizlik ve icralık olmamdan belli. Eğer dedikleri gibi bir durum olsaydı İshak Taşçı'nın aday olmayacağı belliydi.  Biz burada mağdur olan tarafız."

Dilber BAHADIR 

Yorumlar (1)
Erman eroglu 8 ay önce
Minarenin kılıfını tarif ediyor böyle uyduk diye
hafif yağmur
Namaz Vakti 18 Ocak 2020
İmsak 06:20
Güneş 07:50
Öğle 12:50
İkindi 15:18
Akşam 17:41
Yatsı 19:05