banner1365

banner1469

banner1345

banner1468

'Atakum'da peşkeş yok' - Samsun Haber

banner1357

Samsun Sabit Seyyar Pazarcılar ve Manavlar Odası Başkanı Muhammet Yazıcı, 'Atakum Belediyesi'nin özel sektören peşkeş çektiği' iddialarının doğru olmadığını belirterek, "Başkan Cemil Deveci, önerilerimizi önemsemiş ve Atakum halkı için hayırlı sonuçlar doyuracağına inandığımız önemli bir projeye imza atmıştır" dedi.

SAMSUN HABER 11.11.2019, 09:45 11.11.2019, 11:10 Ahmet Dirim
'Atakum'da peşkeş yok' - Samsun Haber
banner1353

Samsun Sabit Seyyar Pazarcılar ve Manavlar Odası Başkanı Muhammet Yazıcı, son günlerde gündeme yansıyan 'Özel Sektöre Peşkeş Çekme' iddialarını değerlendirdi.  Başkan Yazıcı, "Atakum Belediyesi'nin çektiği bir peşkeş söz konusu değildir" dedi.

DOĞRU DEĞİL
Son günlerde bazı yerel gazetelerde Atakum Belediyesi'nin Oda'nın işletmesine tahsis ettiği semt pazarları ile ilgili kasıtlı haberler yapıldığını ifade eden Başkan Yazıcı, "Atakum Belediyesi Pazarlar Yönetmeliği hükümlerine dayanarak ilçesi sınırları içindeki semt pazarlarının düzenlenmesi, denetlenmesi ve işletilmesi işini bir protokol ile bir yıllığına Oda'mıza devretmiştir. Yerel basında çıkan haber bu yönü ile doğrudur. Ancak, "Özel Sektöre Peşkeş Çekme" tanımı kasıtlı ve iyi niyetten yoksundur. Şöyle ki; Odamız, ticari kuruluş değildir. Hiçbir şekilde kar amaçlı ticari faaliyette bulunamaz. Türkiye Esnaf Odaları  Birliği'nin üyesidir ve yasayla kurulmuş pazarcı esnafımızın tek güvencesidir" diye konuştu.

MODERN BİR YAPIYA KAVUŞACAK
Asıl amacın, vatandaş memnuniyeti olduğunu ifade eden Başkan Yazıcı, "Türkiye'de uzun yıllardır çoğu belediyeler odalara belli sorumluluklar yükleyerek, pazarların işletilmesi işini pazarcıların kendi odalarına bırakmıştır. Belediyenin ve Oda'mızın buradaki amacı, üyesi pazarcı esnafıyla birlikte daha modern, daha düzenli ve daha temiz pazarları Atakum halkıyla buluşturmaktır. Bu anlamda, kısa zamanda tüm semt pazarları modern bir görüntüye kavuşacaktır. Buradaki asıl amaç, Atakum halkının tüketici memnuniyetidir. Özetle, Atakum Belediyesi'nin çektiği bir peşkeş söz konusu değildir. Atakum Belediyesi'nin yeni başkanı Avukat Cemil Deveci'ye şahsım ve esnaf  adına bu anlamda çok teşekkür ediyorum. Zira verdiği bu kararla esnaf örgütü olan odamızla sorunlarımızı paylaşmış, önerilerimizi önemsemiş ve Atakum halkı için hayırlı sonuçlar doyuracağına inandığımız önemli bir projeye imza atmıştır" diye konuştu.

Yorumlar (0)
13°
parçalı bulutlu
Namaz Vakti 12 Aralık 2019
İmsak 06:12
Güneş 07:44
Öğle 12:34
İkindi 14:52
Akşam 17:13
Yatsı 18:40