banner1365

banner1496

banner1499

banner1334

Atakum'da büyük vefa!

banner1357

Samsun Haber: Atakum Belediye Meclisi, cadde, bulvar ve sokaklara Bülent Ecevit, Alparslan Türkeş, Uğur Mumcu, Necmettin Erbakan, Necip Fazıl Kısakürek, Münir Özkul gibi önemli isimlerin adlarını verme kararı aldı

SAMSUN HABER 07.02.2018, 16:34 07.02.2018, 16:38
140
Atakum'da büyük vefa!
banner1353
banner1375

Samsun HaberAtakum Belediye Meclisi, ABelediye Başkanı İshak Taşçı’nın başkanlığında toplandı. İlgili komisyonlarda incelenerek meclise taşınan 22 gündem maddesinin oylandığı toplantıda, ilçedeki bazı cadde ve sokaklarda isim değişiklikleri de oylamayla kabul edildi.

İSİMLER ÖZENLE SEÇİLDİ
Atakum İlçesi'nde aynı isimleri taşıyan cadde ve sokaklar olduğu için, iletişim noktasında sıkıntılar yaşanabildiğini söyleyen Başkan İshak Taşçı, “Aynı cadde isminden ilçemizde 2 farklı mahallemizde bulunuyor. Aynı sokak isimleri de özellikle adres ve iletişim sorunları yaşatabiliyor. Bu anlamda bir düzenleme ile bu cadde ve sokakların isimlerini değiştirmeye karar verdik. Bunu yaparken de ülkemiz ve milletimiz için önemli değerlerin isimlerini seçtik. Atakum İlçesinde artık, Bülent Ecevit Caddesi, Alparslan Türkeş Bulvarı, Uğur Mumcu Caddesi, Muhsin Yazıcıoğlu Bulvarı, Orhan Gencebay Caddesi, Necip Fazıl Kısakürek Bulvarı, Necmettin Erbakan Caddesi, Münir Özkul Caddesi ve geçtiğimiz günlerde Afrin’de şehit olan askerimizin Şehit Astsubay Musa Özatılgan Sokağı, bu isimlerden bazıları. İsimleri seçerken büyük bir özen göstererek, toplumun her kesimi tarafından saygı ve kabul gören değerlerimiz olmasına dikkat ettik” dedi.

BİRLİK VE BERABERLİK MESAJLARI
Birlik ve beraberlik mesajları verdiği konuşmasında, Türkiye’nin zor bir dönemden geçtiğine dikkat çeken Başkan Taşçı, “Ülkemizi hedef alan hainlere ve bu hainlere destek olan güçlere karşı, devletimiz gereğini yapmaktadır. Sınırlarımız içerisinde ve sınır ötesinde hainlerle mücadele eden güvenlik güçlerimiz için dua ediyoruz. Allah onlara güç versin, milletimizin birlik ve beraberliğini daim eylesin. Böylesi bir dönemde siyasi görüşlerin bir kenara itilmesi, söz konusunun vatan olduğu bugünlerde, geri kalanların teferruat olarak görülmesi gerekmektedir. Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın bu konudaki azim ve kararlığını destekliyoruz. Millet olarak arkasında olduğumuzu dile getiriyoruz” diye konuştu. 

Başkan Taşçı’nın konuşmasının ardından, birbirinden değerli isimlerin adları, Atakum İlçesindeki cadde ve sokaklara verildi.

Yorumlar (0)
26°
parçalı az bulutlu
Namaz Vakti 10 Temmuz 2020
İmsak 03:07
Güneş 05:04
Öğle 12:45
İkindi 16:44
Akşam 20:16
Yatsı 22:05