banner1365

banner1496

banner1499

banner1334

Atakum Belediyesi'nden anlamlı farkındalık - Samsun Haber

banner1357

Atakum Belediyesi personelİ, 2-8 Kasım Lösemili Çocuklar Haftası nedeniyle bir gün boyunca maske ile çalışarak anlamlı bir etkinliğe imza attı. Gün içerisinde belediyeyi ziyarete gelen LÖSEV temsilcilerini ve lösemiyle mücadele eden çocukların da Atakum Belediye Başkanı Cemil Deveci ve belediye personeli tarafından maskelerle karşılanması, vakıf temsilcilerini ve çocukların ailelerini duygulandırdı.

SAMSUN HABER 07.11.2019, 15:18
172
Atakum Belediyesi'nden anlamlı farkındalık - Samsun Haber
banner1353
banner1375

Atakum Belediyesi, 2-8 Kasım Lösemili Çocuklar Haftası nedeniyle anlamlı bir etkinliğe imza attı. Belediye personeli, "Maskemi takarım, farkındalık yaratırım" hareketine destek vererek mesailerini maske takarak yaptı. 

DUYGUSAL KARŞILAMA
Aynı gün içerisinde Atakum Belediye Başkanı Av. Cemil Deveci'ye ziyarette bulunan LÖSEV Halkla İlişkiler Koordinatörü Aylin Erokay Bilekli, LÖSEV Samsun İl Sorumlusu Berrin Bulutay, lösemiyle mücadele eden 8 yaşındaki Tuana Çelenk ve 6 yaşındaki Nehir Ahsen Akyıldız ile ailelerini Başkan Deveci ve belediye personeli maskeleriyle kapıda karşıladı. Bir anda onlarca kişinin maskelerle kendilerini karşılaması nedeniyle oldukça duygulanan LÖSEV temsilcileri ve lösemili çocukların aileleri gözyaşlarını tutamadı. 

AMACIMIZ, DİKKAT ÇEKMEK
Türkiye'de çok sayıda lösemi hastası olduğunu ifade eden Atakum Belediye Başkanı Av. Cemil Deveci, "Samsun, Karadeniz Bölgesi'nde lösemi tedavisinin yapıldığı tek merkez. O nedenle çocukları lösemi hastası olan aileler de bu yükü taşıyor. Çoğu aile, çocuğunun tedavisi için aylarca hatta yıllarca Samsun'da yaşamak durumunda kalıyor. Hastalığa karşı bu farkındalığın her alanda duyrulması lazım. Bizim burada yaptığımız, soruna işaret etmek, duyarlılık yaratmak ve Samsun kamuoyunun dikkatini lösemi hastalarına ve onların tedavilerine yöneltmek. Lösemi hastaları, çok fazla kan ihtiyacı duyuyor. Bu kan ihtiyacının yüzde 70'ini üniversitenin Tıp ve Veterinerlik Fakültesi öğrencileri karşılıyormuş. Onlar açısından bu çok güzel ama Samsun kamuoyu açısından müthiş bir ilgisizlik. Ona da ilgi çekmek istiyoruz. Samsun kamuoyu, lösemi hastalarının tedavilerine duyarlı olmalı. Kansere ve kanser yapan çevre kirliliğine karşı hepimizin daha bilinçli davranmasını talep ediyoruz" diye konuştu. 


 

Yorumlar (0)
27°
az bulutlu
Namaz Vakti 12 Temmuz 2020
İmsak 03:09
Güneş 05:05
Öğle 12:45
İkindi 16:44
Akşam 20:15
Yatsı 22:03