banner1518

banner1567

banner1526

banner1588

banner1496

banner1324

banner1581

Armutçu: 'Evet' derken aklınız neredeydi?

Saadet Partisi Samsun İl Başkanı Temel Armutçu, "15 termik santralin bulunduğu şehrimizi temsil eden AK Parti milletvekillerinin, Cumhurbaşkanı'nın veto ettiği termik santral yasasına 'evet' oyu verirken akılları neredeydi?" dedi.

Samsun Haber 04.12.2019, 14:33
297
Armutçu: 'Evet' derken aklınız neredeydi?

Saadet Partisi Samsun İl Başkanı Temel Armutçu, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın veto ettiği termik santral yasasıyla ilgili milletvekillerinin tutumunu eleştirdi.
Armutçu, "Yasaya 'evet' oyu veren milletvekilleri, Cumhurbaşkanı veto ettikten sonra tam tersi açıklama yaptı. AK Partili milletvekillerinin yasayı oylarken, akılları neredeydi?" dedi.

HİÇ Mİ OKUMADINIZ?
Yasa görüşülürken muhalefet milletvekillerinin görüşlerinin umursanmadığını ifade eden Armutçu, AK Partili milletvekilleri, bu yasa meclisten oylama ile geçti ve sizler buna 'evet' oyu kullandınız. Madem vetodan bu kadar hoşnut kalacaktınız, neden 'evet' dediniz? Maddeyi hiç mi okumadınız? Diyelim ki Cumhurbaşkanımız işlerinin yoğunluğundan dolayı veto ettiği madde hakkında bilgisi yoktu veya Genel Kurul görüşmelerinde önerge ile değiştirildi. Veto ile Genel Başkan olarak bilgisinin olmadığı bir kanunu, Cumhurbaşkanı olarak veto etmiş mi oldu? Bu durumda da Genel Başkan Yardımcılarını ve Grup Başkanvekillerini acilen değiştirmesi gerekmez mi? Çünkü her yasada bu hâller tekrarlanacak olursa, Türkiye için zaman kaybı olmaz mı? Milletimizin 2,5 yıl daha kirli hava teneffüs etmesini düzenleyen yasa maddesini veto eden Cumhurbaşkanımıza teşekkür ediyorum" diye konuştu.

Yorumlar (0)