banner595

Ankara Saldırısına Samsun'dan Büyük Tepki!

Ankara Kızılay'daki Güvenpark'ta bulunan otobüs duraklarının olduğu bölgede meydana gelen ve 37 kişinin yaşamını yitirdiği bombalı saldırıya tepkiler çığ gibi büyüyor.

Ankara Saldırısına Samsun'dan Büyük Tepki!

Ankara Kızılay'daki Güvenpark'ta bulunan otobüs duraklarının olduğu bölgede meydana gelen ve 37 kişinin yaşamını yitirdiği bombalı saldırıya tepkiler çığ gibi büyüyor.

14 Mart 2016 Pazartesi 13:16

Dün akşam saatlerinde Ankara'yı kana bulayan ve 37 vatandaşın hayatını kaybettiği hain saldırının ardından tepkiler çığ gibi büyürken Samsun'da bir çok isim kınama mesajı yayımlayarak terör saldırısını sert bil dille eleştirdi.

MİLLETVEKİLİ KÖKTAŞ: 'İNSANLIK DIŞI TERÖR SALDIRISINI ŞİDDETLE LANETLİYORUM'


AK Parti Samsun Milletvekili Fuat Köktaş, partinin kuruluşundan itibaren İl Yönetimlerinde görev almış fakat bugün aktif görevde olmayan arkadaşlarıyla gerçekleştirilen toplantıda biraraya geldi.

Sohbet ortamında geçen toplantıda konuşan AK Parti Samsun Milletvekili Fuat Köktaş, "Sözlerime başlamadan önce, Ankara'da birliğimize, huzur ve güvenliğimize yönelik yapılan insanlık dışı terör saldırısını şiddetle lanetliyorum. Bu haince ve kalleşçe yapılan terör saldırısında vefat edenlere Allah'tan rahmet, yaralanan vatandaşlarımıza acil şifalar diliyorum. Milletimizin başı sağolsun." dedi.

Milletvekili Köktaş sözlerine şöyle devam etti: "Partimizin kuruluşundan itibaren il yönetimlerinde görev almış, hizmet etmiş bugün aktif görevi olmayan, parti gönüllüsü olarak çalışan dava arkadaşlarımızla biraraya geldik. Tecrübe paylaşımının yanında eski günlerden konuştuk. Biraraya gelmenin mutluluğunu yaşarken, aynı zamanda aramızda olmayan hayatını kaybeden arkadaşlarımızı da yad ederek üzüntülerimizi paylaştık.
Toplantımızda arkadaşlarımızın ilimizle ilgili, dilek ve temennileri, geleceğe dair önerilerini dinledik. Bizlerde inşallah hem yerel paydaşlarla bunları aktararak, hem de genel de çözüm yollarını arayarak Samsunumuza başka bir pencereden, başka bir yönden bakma, izleme fırsatı yakaladık. Bu ve bunun gibi toplantılarımıza devam ettirerek, hem partimizin hafızasını canlı tutmak, hem partimizin kuruluşunda emeği geçen arkadaşlarımızın bilgi ve tecrübelerinden istifa etmek, hem de onları, partimize yeni katılan arkadaşlarla buluşturmak, tanıştırmak görevimizi, sorumluluğumuzu da bu doğrultuda devam ettireceğiz."

AK Parti'nin kuruluşundan itibaren görev yapmış değerli büyüklerin kendilerine bıraktığı emanete layık olmaya çalıştıklarını ifade eden Milletvekili Köktaş, "Partimizin kuruluşunda görev yaparak bu davanın temellerini atan ve partimizin bugünlere gelmesinde büyük emeği olan arkadaşlarımızdan aldığımız emaneti daha iyi yerlere getirebilmek için, "ilk günkü ruh ve ilk günkü aşk" ile gece gündüz çalışıyoruz. Sizler her zaman olduğu gibi bu davanın başarılı olması için yanımızda oldunuz. Partimizin 2002 yılından itibaren oylarının katlanarak artmasında en önemli nedenlerinden bir tanesi de bu birlik ve beraberliktir. Çünkü biz çok büyük bir aileyiz." diyerek sözlerine son verdi.


BAŞKAN YILMAZ: 'BUNUN ADI ALÇAKLIK'

Ankara’da gerçekleştirilen hain terör saldırısını nefretle kınadığını belirten Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz, “Alçakça hazırlanmış kanlı bir planın hedefi olduğumuz açıktır. Ancak Türkiye'yi karıştırmak isteyen karanlık mihraklara karşı verilecek en güzel cevap, millet olarak birbirimize daha fazla kenetlenmektir" dedi.

Sosyal medya hesaplarından yaptığı açıklamada Ankara'daki patlamayı sert sözlerle lanetleyen Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz, mesajında şu ifadeleri kullandı: "Ülkemiz ve milletimiz üzerinde haince plan yapanların planlarını, Rabbim kendi başlarına çevirsin ve hesaplarını boşa çıkarsın. Alçakça hazırlanmış kanlı bir planın hedefi olduğumuz açıktır. Ama aziz milletimiz sahip olduğu tecrübe ve sağduyu ile bu kanlı oyunu bozacak, teröre teslim olmayacaktır. Türkiye'yi karıştırmak isteyen karanlık mihraklara karşı verilecek en güzel cevap, millet olarak birbirimize daha fazla kenetlenmek, milli birlik ve beraberliğimize sahip çıkmaktır. Hiçbir zalim, hiçbir hain, hiçbir katil, hiçbir terör örgütü ve bunları himaye eden yerli ve yabancı işbirlikçiler amaçlarına ulaşamayacaklardır. Düzenledikleri menfur saldırılarla kirli emellerini gerçekleştireceklerini sanan hainler şunu çok iyi bilsinler döktükleri kanda boğulacaklar. Alçakça ve kalleşçe düzenlenen bu saldırıyı şiddetle kınıyor, haince düzenlenen bu bombalı saldırıda hayatlarını kaybeden vatandaşlarımıza Cenab-ı Allah'tan rahmet, yaralı vatandaşlarımıza ise acil şifalar diliyorum. Milletimizin başı sağ olsun."

BAŞKAN TOK: 'KENDİ KANLARINDA BOĞULACAKLAR'


İlkadım Belediye Başkanı Erdoğan Tok, Ankara'daki hain terör saldırısını kınayarak, “Masum sivil insanları katledecek kadar adileşen bu alçaklar kendi kanlarında boğulacaktır" dedi.

Ankara Kızılay'da Güven Park'taki otobüs duraklarının olduğu yerde gerçekleştirilen bombalı saldırıyı kınayan Başkan Tok, “Ülkemizin birliğini beraberliğini yükselişini engellemek isteyen alçaklar hiç bir zaman istediklerini alamayacaklar. Müslümanlığın kalesi olan ülkemizin birlik ve beraberliğini hedef alan hainler Ankara'da gerçekleştirdikleri alçak saldırı ile tüm vatanımızı yasa boğmuştur. Ankara Kızılay'da Güven Park'taki otobüs duraklarının olduğu yerde patlatılan bomba, 37 masum insanımızın hayatını kaybetmesine sebep olmuştur. Masum sivil insanları katledecek kadar adileşen bu alçaklar kendi kanlarında boğulacaktır. Ülkemizin huzurunu ve bütünlüğünü bozmak isteyen dış güçler isteklerini hiç bir zaman başaramayacaklardır. Dünya ülkeleri arasından büyük güç haline gelmiş ülkemizi artık dış güçler farklı kanallarla bölmek için çaba gösteriyor. Her geçen gün hızla büyüyen Türkiye bu tür alçak, haince yapılan saldırılara boyun eğmeyecektir. Tüm dünya bu iğrenç eylemlere karşı tepkisini göstermeli ve gereken ivedi bir şekilde yapılmalıdır. Türk milleti her zaman sağduyulu davranmalı provokasyonlardan kaçınmalıdır. Birliğin ve kardeşliğin olduğu yerde huzur bozmak isteyenler hiç bir zaman barınamaz emellerine ulaşamazlar. Bu nedenle bizlerde Türk milletinin en önemli unsuru olan kardeşlik ruhunu esas alarak davranmalı gereken cevabı bütünlüğümüz ile vermeliyiz. Ankara Kızılay'da hain terör saldırısında hayatını kaybeden vatandaşlarımıza Allah’tan rahmet, yakınlarına sabırlar, yaralı vatandaşlarımıza da Allah'tan acil şifalar diliyorum" diye konuştu.

GÖKSEL: 'BİR OLMALIYIZ, DİRİ OLMALIYIZ'

AK Parti Samsun İl Başkanı Muharrem Göksel, Ankara-Kızılay’daki bombalı terör saldırısını kınayarak, “Şiddetin hedefi, geleceğimiz, birlik ve beraberliğimiz, kardeşliğimiz ve Türkiye’nin istikrarıdır. Ancak şer odakları, bu hedeflerine asla ulaşamayacaklardır” dedi.

AK Parti Samsun İl Başkanı Muharrem Göksel, 13 Mart 2016 Pazar Günü akşam saatlerinde Ankara-Kızılay’da düzenlenen bombalı terör saldırısına ilişkin açıklamalarda bulundu. AK Parti Samsun İl Başkanı Göksel, “Birliğimizi ve bütünlüğümüzü bozmaya yönelik menfur saldırıyı şiddetle kınıyor; saldırı sonucu hayatını kaybeden vatandaşlarımıza Allah’tan rahmet, yaralı vatandaşlarımıza da acil şifalar diliyoruz. Milletimizin başı sağ olsun” diye konuştu.

Terör örgütlerinin saldırıları karşısında birlik ve beraberlik vurgusu yapan Göksel, “Geleceğimizi, halkımızı, inancımızı ve ülkemizin bölünmez bütünlüğünü hedef alan zor günlerden geçiyoruz. Önceki gün Ankara’da terör örgütü ya da örgütleri tarafından, Ankara-Kızılay’da menfur bir saldırı gerçekleştirilmiştir. Masum insanlara yönelik yapılan bu hain saldırıyı şiddetle kınıyoruz. Ancak bilinmelidir ki, milletimiz, terör örgütleri ve şer odaklarının umduğu hedeflere ulaşmasına asla izin vermeyecektir. Bizim siyasetimiz de çabamız da bu yöndedir. Kim olursa olsun, Türkiye’nin teröre karşı kararlı, dik ve dirayetli duruşunun karşısında duramayacaktır. Terörizm, terör örgütleri ve teröristlerle olan kararlı mücadelemiz, bunların kökü kazınıncaya kadar sürecektir. Devletimiz, gerekli imkânlarını ve gücünü, terör örgütleri ve teröristlerle mücadele için kullanmaya devam edecektir. Bu kararlılığımız da sürmeye devam edecek. Bilinmelidir ki, kardeşliğimizi ve bütünlüğümüzü hedef alan bu menfur saldırılarda birlik ve beraberliğimizi, dayanışma ruhumuzu diri tutmalıyız. Hiçbir terör saldırısının ya da teröristin huzurumuzu bozmasına izin vermeyeceğiz. Terör örgütleri ve şer odakları; ülkemizin güvenliği için mücadele veren askerimizle, polisimizle yaptığı mücadeleyi kaybettikçe masum halkı hedef almaktadır. Bu hain saldırılar karşısında milletimiz daha çok kenetlenmeli ve sonuna kadar dirayetli olmalıdır. Milletimizin başı sağ olsun” ifadelerini kullandı.

BAŞKAN TAŞÇI: ‘DEVLETİMİZ TERÖRÜN KÖKÜNÜ KAZIYACAK’

Türkiye’yi yasa boğan Ankara’daki terör saldırısına sert bir dille tepki gösteren Atakum Belediye Başkanı İshak Taşçı, “Türkiye Cumhuriyeti Devleti ve Türk Milleti teröre asla prim vermeyecek, birlik ve beraberlik içerisinde kökünü kazıyacaktır” dedi.

Ankara’da vatandaşların toplu taşıma için en yoğun olarak kullandığı Güvenpark’ın karşısında, Kızılay Meydanı’na metreler ötede gerçekleştirilen terör saldırısına tepki gösteren Atakum Belediye Başkanı İshak Taşçı, teröre lanet okudu.

Bölücü hainlerin amaçlarına asla ulaşamayacağını ifade ederek terörden beslenen, terörden güç alan, teröre destek verenlere lanet okuyan Atakum Belediye Başkanı İshak Taşçı, “Ankara’da yaşanan terör saldırısının acısını yaşıyoruz. Terörün kahpe yüzü, masum insanları hedef alan bu saldırı ile bir kez daha görülmüştür. Türkiye Cumhuriyetinin büyük ve güçlü yapısı vardır. Bu yapıya zarar vermek, ülkemizdeki birlik ve beraberliği bölmek isteyenler tarih boyunca fırsat kollamıştır. Çok şükür ki yüce Türk Milleti ve güçlü devletimiz o hainlere fırsat vermemiştir. Bundan sonra da fırsat vermeyecektir. Kandan beslenen, teröre destek verenleri en ağır beddualarla lanetliyoruz. Saldırıda hayatını kaybeden vatandaşlarımıza Allah’tan rahmet, acılı ailelerine ve Türk Milletine başsağlığı diliyoruz. Devletimizin bu hainliğin hesabını soracağına olan inancımız tamdır” diye konuştu.

Saldırının ardından Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın yaptığı açıklamaya dikkat çeken Atakum Belediye Başkanı İshak Taşçı, “Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan, saldırının ardından yaptığı açıklamada vatandaşlarımızın her zamankinden daha fazla birlik içerisinde olması gerektiğine dikkat çekmiştir. ‘Devletimiz her türlü terör tehdidi karşısında, meşru müdafaa hakkını kullanmaktan vazgeçmeyecektir’ şeklinde açıklamasıyla terörle mücadelenin kararlılıkla süreceğini ortaya koyan Cumhurbaşkanımızın, ‘Vatandaşlarımız endişe etmesin, devletimizin tüm kurumlarının milletimizle işbirliği içinde yürüttüğü terörle mücadele mutlaka başarıyla neticelenecek, terör dize getirilecek’ şeklindeki sözleri bizlere güven veriyor. Türkiye Cumhuriyeti Devleti ve Türk Milleti teröre asla prim vermeyecek, birlik ve beraberlik içerisinde kökünü kazıyacaktır” dedi.

MURZİOĞLU’NDAN TERÖR SALDIRISINA KINAMA

Samsun Ticaret ve Sanayi Odası (TSO) Yönetim Kurulu Başkanı Salih Zeki Murzioğlu, Ankara’da meydana gelen terör saldırısı üzerine bir kınama mesajı yayımlayarak, “Herkes bilmelidir ki; terörle beslenenler, onları destekleyen iç ve dış mihraklar birlik ve beraberliğimizi asla bozamayacak” dedi.

Samsun TSO Yönetim Kurulu Başkanı Salih Zeki Murzioğlu, dün akşam Ankara’da 37 vatandaşın hayatını kaybettiği ve 71 kişinin de yaralandığı bombalı terör saldırısını yayımladığı mesajla sert bir dille kınadı. Saldırının insanlık adına utanç verici bir eylem olduğunu belirten Başkan Murzioğlu, “Ankara’da geçtiğimiz günlerde yapılan bombalı saldırının acılarını daha unutmamışken, önceki akşam yine alçakça, haince yapılan saldırı hepimizin ciğerini bir kez daha yakmıştır. Acımız kelimelerle tarif edilemez. Vicdanları sızlatan bu alçaklığı yapanlara insan diyebilmek de mümkün değil” diye konuştu.

Murzioğlu, mesajında şunları söyledi: “Vicdanlar, terörden medet umanların insanlık dışı saldırılarını affetmeyecektir. Ülke olarak hep beraber bu çirkinliklerin ve aşağılık saldırıların karşısında duracağız. Herkes bilmelidir ki; terörle beslenenler ve onları destekleyen iç ve dış mihraklar birlik ve beraberliğimizi asla bozamayacak, aksine bizi daha da sıkı birbirimize bağlayacaktır. Bu saldırılar karşısında, millet olarak sağduyumuzu korumak zorundayız. Geçmişte pek çok zorlu ve çetin imtihanı sabır, metanet, sağduyu, basiret, sükunet ve azimle aşmış olan milletimiz, hain saldırılardan medet umacak kadar alçalan düşmanlarımızın oyunlarını Allah'ın izniyle tek yürek olup boşa çıkaracaktır. Bu güzel ülkenin huzurunu, kardeşliğini bozmaya kimsenin gücü yetmeyecektir. Bütün varlığımızla devletimizin ve kahraman güvenlik güçlerimizin yanındayız. Samsun iş dünyası adına, terör ve terörden medet umanları bir kez daha kınıyor, saldırıda hayatını kaybeden kardeşlerimize Allah’tan rahmet, yakınlarına ve yüce milletimize başsağlığı, yaralılarımıza da acil şifalar diliyorum.”

ÖKSÜZ: “TERÖRÜ, TERÖRÜN ARKASINDAKİ İÇ VE DIŞ GÜÇLERİ NEFRETLE KINIYORUZ”


Sağlık-Sen Samsun Şube Başkanı İlhan Öksüz, “Terörü, terörün arkasındaki iç ve dış güçleri nefretle kınıyoruz” dedi.

Sendika binasında düzenlediği basın toplantısında Ankara’daki hain terör saldırısını kınayan İlhan Öksüz, “Terör acımasız ve kanlı yüzünü Ankara'da bir kez daha gösterdi. Huzur ve güvenliğimizi hedef alan bu alçak saldırıyı, terörü, teröre destek verenleri, terörün arkasındaki iç ve dış güçleri nefretle kınıyoruz. Ankara’daki kalleş saldırıda vefat eden vatandaşlarımıza Allah'tan rahmet; ailelerine, yakınlarına ve milletimize sabır ve başsağlığı diliyoruz. Ülkemize, milletimize, güvenlik görevlilerimize ve geleceğimize yönelen bu canice saldırıları lanetliyoruz. Hain saldırılar milletimizi asla pes ettiremez. Güzel ülkemiz, her alanda parlayan yıldız olacak. Bunun gerçekleşmesinden korkanlar, bunu engellemek isteyenler, geçmişte de oldu. Bugün de var. Yarında olacak. Bize düşen, birliğimizi korumaktır. Bize düşen, bizi yıkmak, bölmek durdurmak isteyenlere karşı tek yürek olmaktır. Bu tür karanlık planlarla ülkemizi karıştırmak isteyenler kirli emellerine hiçbir zaman ulaşamayacaktır. Milletimiz sahip olduğu sağduyu ile bu hain planları her zaman boşa çıkarmayı bilmiştir. En büyük temennimiz bu alçak saldırının tüm yönleriyle aydınlatılması, faillerinin yakalanması ve arkasındaki karanlık güçlerin ortaya çıkarılmasıdır. Bir kez daha, saldırıda vefat eden vatandaşlarımıza Allah'tan rahmet; ailelerine, yakınlarına ve milletimize sabır ve başsağlığı diliyoruz” ifadelerini kullandı.


Loading...
Son Güncelleme: 14.03.2016 16:22
Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.

banner650

banner801