banner1365

banner1497

banner1499

banner1334

Alperenler'den Yazıcıoğlu'na anma - Samsun Haber

banner1357

‪Samsun Alperen Ocakları İl Başkanı Ali Can Kocaman, BBP kurucu Genel Başkanı Muhsin Yazıcıoğlu'nın ölüm yıldönümü nedeniyle yaptığı açıklamada, "Muhsin Yazıcıoğlu, tüm siyasi yaşamı boyunca hep milletinin değer ve inançlarını savundu" dedi.

SAMSUN HABER 25.03.2020, 13:50 Anıl Kuranel
Alperenler'den Yazıcıoğlu'na anma - Samsun Haber
banner1353
banner1375

‪Samsun Alperen Ocakları İl Başkanı Ali Can Kocaman, helikopter kazasında yaşamını yitiren BBP'nun kurucu Genel Başkanı Muhsin Yazıcıoğlu'nun 11'inci ölüm yıldönümü nedeniyle yaptığı açıklamada, "Şehit  liderimiz Muhsin Yazıcıoğlu, 40 yıllık siyasi yaşamı boyunca ilkeli, seviyeli ve tutarlı bir siyaset izlemiştir. O’nun için önemli olan iktidar vizesi değil, yüce Rabbimizin rızasıydı. Siyasi yaşamında “Temiz toplum, temiz siyaset” anlayışını savundu. Daha soğuk savaş döneminde sivil toplum, sivil siyaset vurgusu yapan ilk siyaset adamı idi. Siyasette hiçbir yanlış yapmadı; politikanın hiçbir kiri bulaşmadı üzerine. O, makam ve mevkileri elinin tersiyle itmiş sonsuzluğun sahibini düşünen bir liderdi" dedi.

ÇOKLUK İÇİNDE BİRLİK

Yazıcıoğlu'nun siyasette erdemi ve dürüstlüğü her zaman ön planda tuttuğunu belirten Yazıcıolu, "Çokluk içinde birlik” prensibine inanıyor ve  çoğulcu ve sivil bir anlayışı savunuyordu. Totaliter ve otoriter zihniyetlere temelden karşıydı. Siyasette hep açık ve şeffaf olmayı önerirdi. Kapalı kapılar ardında yapılan her türlü anlaşma ve pazarlıklara şiddetle karşıydı. Siyaset yapanların ancak, milli iradeden güç almalarını ve milli iradenin gereği neyse onu yapmalarını ülke ve millet için hayırlı olacağını söylerdi.İç ve dış karanlık odaklardan emir ve talimat alanların millete değil bağlı oldukları küresel merkezlere çalışacağını söylüyordu. Siyaseti makam, mevki, ikbal için değil milletine ve ülkesine hizmet için yapıyordu. Tüm siyasi yaşamı boyunca hep milletinin değer ve inançlarını savundu" diye konuştu.

KAMPLAŞMAYA GEÇİT VERMEDİ

Yazıcıoğlu'nun her dönemde ülkenin birlik ve beraberliğinden yana olduğunu da vurgulayan Kocaman, "Kamplaşmaya, cepheleşmeye, kutuplaşmaya karşı çıkan Liderimiz Muhsin Yazıcıoğlu, 19., 20. ve 23. dönem milletvekili olarak yaklaşık 10 yıl süreyle mecliste temsil ettiği milletinin değer ve inançlarını savundu. Gözbebeğimiz, şehidimiz, ağabeyimiz, liderimiz Muhsin Başkanımızı ve yol arkadaşlarını aramızdan ayrılışının 11. yılında rahmet ve minnetle yad ediyoruz" dedi.

Yorumlar (1)