banner1365

banner1469

banner1345

banner1473

Almanya'dan Samsun'a geldi: Şifa buldu

banner1475

Almanya'da yaşayan 40 yaşındaki Sead Corovic, Samsun’da olduğu tip 2 şeker hastalığı ameliyatıyla sağlığına kavuştu.

SAMSUN HABER 21.05.2019, 10:27
Almanya'dan Samsun'a geldi: Şifa buldu
banner1353
banner1375

Almanya’da yaşayan 40 yaşındaki Sead Corovic, 5 yıldır şeker hastalığıyla mücadele ediyor. Şeker hastalığı döneminde insülin ve ilaç almasına rağmen kan şekeri değeri yüksek olan hasta yaklaşık 6 ay önce Samsun Büyük Anadolu Hastaneleri Çiftlik Şubesi Genel Cerrahi, Obezite ve Metabolik Cerrahi Uzmanı Opr. Dr. Muzaffer Al’a başvurdu.

Gerikli tetkiklerin ardından Corovic’e laparaskopik (kapalı) yöntemle metabolik cerrahi (tip 2 şeker hastalığı ameliyatı) yapıldı ve sağlığına kavuştu. 

MUTLU ŞEKİLDE ALMANYA'YA DÖNDÜ

Ameliyat hakkında bilgi veren Op. Dr. Al, yaptığı açıklamada “İnsülin ve ilaç almasına rağmen kan şekerleri yüksek seyrediyordu. Yaklaşık 6 ay önce kendisine laparaskopik (kapalı) yöntemle metabolik cerrahi (tip 2 şeker hastalığı ameliyatı) yaptık. İnsülin ve ilaçlarını bırakmış olarak taburcu ettik. Ameliyattan sonra 6. ayda kontrole geldi. 6 ay kontrol sonuçları normal değerlerinde olan hastamızı sağlıklı ve mutlu şekilde ülkesine gönderdik” dedi. 

SAMSUN'U TANIDILAR

Dünyanın her ülkesinde hastaların geldiğini ifade eden Metabolik cerrahi hakkında da bilgi veren Op. Dr. Al, “Metabolik cerrahi gastrointestinal hormonal aktivite sağlayarak tip 2 şeker hastalarında ortalama yüzde 86 oranında tedavi sağlayabilmektedir. Ayrıca yüksek tansiyonu olan hastalarda yüzde 80 iyileşme, kolesterol ve trigliseriti yüksek olan hastalarda yüzde 90 iyileşme sağlamaktadır. Kilo fazlalığı olan hastalarda da hormonal etkiyle kilo kontrolü sağlamaktadır. Dünyanın her ülkesinden ve ülkemizin her şehrinden gelen yerli ve yabancı tip 2 şeker hastamız var. Kliniğimize yaklaşık 5 binin üzerinde hasta başvurdu. Bu hastalarımız aynı zamanda Samsun’u tanıdı. Birçoğu ameliyattan sonra Samsunumuzu gezmek ve daha yakın tanımak için birkaç gün daha kaldı. Bu bağlamda hem ülkemizin hem de Samsun'unumuzun tanıtıma katkı sağlamaktan hem gurur hem de onur duymaktayız” diye konuştu. 

MUTLUA AYRILDI

5 yıl önce şeker hastalığının başladığını ifade eden Sead Corovic ise "Muzaffer Al’ı duydum ve Samsun’a gelerek kedisine ameliyat oldum. Çok memnunum. Daha sonra ise annemi getireceğim buraya” şeklinde konuştu. 

Yorumlar (0)
banner1474
10°
az bulutlu
Namaz Vakti 26 Ocak 2020
İmsak 06:16
Güneş 07:44
Öğle 12:52
İkindi 15:26
Akşam 17:50
Yatsı 19:14