Hilas Otel

Çelik İnşaat

Alaçam yerel seçim anketi sonuçları

Yerel seçimlere 144 gün kala Samsun Canlı Haber TV’de seri halinde yayınlanan Seçime Doğru Programı’nın dünkü bölümünde Ondokuzmayıs, Bafra, Alaçam ve Yakakent ilçelerinde başkanların performansları ve seçmenlerin beklentileri masaya yatırıldı

Samsun Canlı Haber TV ekranlarında yayınlanan Samsun Canlı Haber TV Genel Yayın Yönetmeni Mahmut Erdoğan'ın modaretörlüğünde gerçekleşen 'Seçime Doğru' programında Samsun Medya Grubu Yayın Kurulu Başkanı Erdal Bozkurt, Samsun Medya Yayın Kurulu Başkanı Necdet Uzun ve ORA Genel Koordinatörü Barış İpek, ilçelerdeki son durumu değerlendirmeye devam ediyor.

ALAÇAM BIÇAK SIRTI
Alaçamlı vatandaşların çoğu sokak röportajlarında belediyenin yaptığı çalışmalardan memnuniyetsizliğini dile getirirken, bazı vatandaşlar ise hizmetin devam ettiğini yapabildiğinin en iyisini yaptığını ifade etmekte. Ayrıca bazı vatandaşlar Alaçam'a kimsenin sahip çıkmadığını söylüyor. 

VATANDAŞ SOSYAL ALAN İSTİYOR
ORA Genel Koordinatörü Barış İpek, oranların diğer ilçelerle paralel olduğunu ifade ederek, "Alaçam İlçesi'nin en büyük sorunu ne diye sorduğumuzda vatandaşların yüzde 40'ı sosyal yaşam isterken yüzde 30'u işsizlikten ve yol sorunundan yakınıyor. Vatandaşların yüzde 68'i ise üretim alanında yatırımların yapılmasını istiyor. Yapılacak olan seçimlerde aynı partiye oy verecek olanların oranları ise yüzde 45 evet yüzde 35'ise hayır adaya bağlı cevabı da yüzde 18 oranında cevap çıkmaktadır. Burada belediyenin hizmetlerinden memnun olmayan yüzde 54'lük bir kesim var. Yüzde 50'lik kesim ise başkanı başarılı bulmuyor" dedi.

KARAASLAN ALAÇAM'A DOKUNACAK
Samsun Medya Grubu Yayın Kurulu Başkanı Necdet Uzun ise, "Alaçam aslında Samsun'un en nezih ilçelerinden birisi. İlçe hem denizi, hem doğallığı hem de insanların naifliği ile bir farklılığı var. Küçük ilçelerde iç kesimler biraz daha İç Anadolu kasabası gibi görünmektir. Sahil kısmı ise daha farklı görünmektedir.  İlçe CHP'li insanların çok fazla olduğu bir ilçeydi. Birçok dönem belediye başkanı çıkartı. Şimdi CHP üçüncü bir ilçe haline düştü. Bu aslında enteresan bir tablo. Yani bu tablo  Samsun'un bir tezahürü gibi bir ilçe olarak görülüyor. Burada asıl mesele asıl belirleyici olan AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Çiğdem Karaaslan çok belirleyici bir özelliği var. Hatta Sayın Karaaslan buraya kültür, çevre ve diğer çalışmalarla dokunacak gibi görünüyor. Bunları yaparken de büyükşehir belediyesi ile Alaçam bir şeyler yapabilir. Çiğdem hanımın bu ilçeye dokunmasıyla beklentileri karşılayabileceğini düşünüyorum" diye konuştu.
 

Güncelleme Tarihi: 08 Kasım 2018, 09:25
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER