banner1313

banner1346

banner1345

banner1334

AK Partili başkandan Samsunlulara uyarı!

AK Parti Samsun İl Başkanı Ersan Aksu, Samsunlu vatandaşlara 31 Mart Yerel Seçimlerinde oy kullanma işlemi sırasında sıkıntı yaşamamaları için seçmen listelerindeki kayıtlarını kontrol etmeleri çağrısında bulundu.

SAMSUN HABER 13.01.2019, 17:12 13.01.2019, 17:15
AK Partili başkandan Samsunlulara uyarı!

AK Parti Samsun İl Başkanı Ersan Aksu, 31 Mart 2019'da yapılacak olan yerel seçimlerde oy kullanacak vatandaşların kayıtlarının bulunduğu seçmen listelerinin, 4 Ocak tarihinden itibaren muhtarlıklardaki askıda yer aldığını, vatandaşların seçmen kaydının bulunup bulunmadığını 17 Ocak tarihine kadar muhtarlıklardan, www.ysk.gov.tr adresinden ve e-devlet üzerinden kontrol edebileceklerini aktardı.  


AK Parti Samnsun İl Başkanı Ersan Aksu'da bizzat  seçmen kaydının bulunup bulunmadığını kontrol etmek için ikamet ettiği Baruthane Mahallesi Muhtarlığına gitti.Aynı zamanda Samsun Muhtarlar Derneği Başkanı olan Baruthane Mahallesi Muhtarı Mustafa Öztürk'ün yanı sıra Karasamsun Mahalle Muhtarı Hüseyin Yıldırım, Anadolu Mahallesi Muhtarı Şerif Yavşan, Yeni Mahalle Muhtarı İdris Yıldız ve vatandaşlarla sohbette bulundu.

AK Parti İl Başkanı Ersan Aksu kontrol için gittiği muhtarlıkta şu ifadelerde bulundu;

 "4-17 Ocak tarihleri arasında seçmen listeleri askıda olacak. Vatandaşlarımız, 17 Ocak tarihine kadar seçmen kaydının bulunup bulunmadığını muhtarlıklardan, www.ysk.gov.tr adresinden ve e-devlet üzerinden kontrol edebilir. 17 Ocak 2019 Perşembe günü saat 17.00'den sonra yapılan başvurular dikkate alınmayacaktır. Askı süresi içerisinde kaydı olmayan, kayıtlarda değişiklik/düzeltme yapmak isteyenlerin, yerleşim yerini değiştirmek isteyenlerin beyan formu ve bir abonelik sözleşmesi ya da faturası ile birlikte ilgili nüfus müdürlüklerine başvurmaları ve kendilerine verilen beyan formunu İlçe Seçim Kurulu Başkanlıkları'na teslim etmeleri gerekmektedir. Öğrenci olup seçmen niteliği taşıyan ve öğrenim gördükleri yerde oy kullanmak isteyenlerin öğrenci belgesi ve yurtta kaldıklarına dair belge ile birlikte yurdun bağlı bulunduğu nüfus müdürlüğüne başvurmaları ve buradan aldıkları formun örneğini İlçe Seçim Kurulu Başkanlıkları'na teslim etmeleri gereklidir. Görme ve ortopedik engelli seçmen de 75 yaş üzeri seçmen gibi ilgili sandık alanlarının giriş katlarında kurulacak sandıklarda oy kullanabilir. Bunun için seçmen sorgulama üzerinden engelli olarak kayıtlı olup olmadığını öğrenmesi, kayıtlı değilse ysk.gov.tr'den temin edeceği beyan formu ile İlçe Seçim Kurulu Başkanlığına ya da buraya ulaştırılmak üzere muhtarlığa başvuru yapması gerekmektedir. Yatağa bağımlı seçmenlerin seyyar sandıklarda oy kullanabilmesi için engelli ya da hastalığı sebebiyle yatağa bağımlı olduğu ibaresinin yer aldığı sağlık raporu ile birlikte ysk.gov.tr adresinden temin edeceği seyyar sandık talep formunu doldurarak İlçe Seçim Kurulu Başkanlıklarına ya da muhtarlığa teslim etmesi gerekli. Önceki seçimde kalıcı olarak yatağa bağımlı olduğu tespit edilerek seyyar sandık listesine dahil edilmiş olanlardan sağlık raporu istenmemektedir" 


İHA                        

Yorumlar (0)
22°
parçalı bulutlu
Namaz Vakti 16 Eylül 2019
İmsak 04:42
Güneş 06:08
Öğle 12:35
İkindi 16:05
Akşam 18:51
Yatsı 20:12