banner1219

AK Parti ve MHP Samsun'da anlaştı

AK Parti ve MHP'nin Ordu ile Samsun'da anlaşmaya vardığı iddia edildi. HaberTürk'ün haberine göre MHP, Ordu ve Samsun'da AK Parti'nin büyükşehir belediye başkan adaylarını destekleyecek.

banner1227

AK Parti ile MHP, Cumhur ittifakı kapsamında iki büyükşehirde daha aday konusunda anlaşmaya vardı. İki partinin de il başkanlarının görevden alınmasına sebep olan Samsun'un ilçeleri ile Ordu'nun ilçelerinde bazı sıkıntılar ve sorunlar gündeme gelmişti.
Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan ile MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli'nin Cumhur İttifakı'nın ruhuna uygun davranma ve hassasiyet konusundaki uyarıları sonrası teknik heyetler, görüşmeleri dün akşam itibariyle nihayete erdirdi.

HER İKİ BÜYÜKŞEHİRDE DE AKPARTİ ADAYI DESTEKLENECEK

MHP'nin Adana, Mersin, Manisa hariç büyükşehirlerde AK Parti'nin adayını destekleme kararı neticesinde AK Parti Samsun Büyükşehir Belediye başkan adayı Mustafa Demir ile Ordu Büyükşehir Belediye başkan adayı Hilmi Güler MHP tarafından söz konusu illerde desteklenecek. Bu iki büyükşehrin ilçelerinde ise uzlaşı arayışı ve görüşmeleri hız kesmeden devam ederken dün akşam itibariyle bu görüşmelerin de sonuçlandırıldığı öğrenildi.

ORDU'DA BAZI İLÇELERDE MHP ADAYI DESTEKLENECEK

AK Parti, Samsun'un 4 veya 5 ilçesinde; Ordu'nun ise 2 ilçesinde MHP'nin adaylarını destekleme kararı aldı. Geri kalan ilçelerde ise AK Parti'nin aday göstereceği adaylar MHP tarafından destek görecek. Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan, 19 Ocak'ta bu iki büyükşehrin adaylarını tanıtıp; ilçe adaylarını açıklayacak. Cumhur İttifakı'nda Samsun ve Ordu ilçelerinde yaşanan problemlerin giderilmesiyle Cumhur İttifakı partilerinin detay görüşmeleri büyük oranda noktalanmış oldu.

Güncelleme Tarihi: 11 Ocak 2019, 16:52
YORUM EKLE
YORUMLAR
Sedat vural
Sedat vural - 3 ay Önce

Tekkeköy ve il kadim hangi parti adaylarının

SIRADAKİ HABER

banner1226

banner1127

banner1148