AK Parti Samsun'dan muhteşem kongre!

Samsun Haber: Samsun AK Parti İl Başkanlığı'nın hafta sonu, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın da katılımıyla gerçekleştirdiği 6. Olağan Kongresi bir çok ilke sahne oldu. Kongreye tek liste ile giren İl Başkanı Hakan Karaduman, yeniden seçildi

AK Parti Samsun'dan muhteşem kongre!
banner1139

Samsun Haber - AK Parti Samsun İl Başkanlığı'nın 6. Olağan Kongresi, Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın da katılımıyla gerçekleştirildi. Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın Samsun için bir çok müjdeyi de verdiği kongrede Hakan Karaduman AK Parti İl Başkanı olarak secildi.

SAMSUN'U BÜYÜTMEYE DEVAM EDECEĞİZ
Samsun’un kurucu şehir olma vasfıyla milletin gönlünde ayrı bir yeri olduğunu vurgulayan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, “15 yılda ülkenin diğer 80 vilayetiyle birlikte Samsun’a da çok önemli hizmetler getirdik.  Bu dönemde Samsun’a yapılan yatırım tutarı 22 milyar liradır. Önümüzdeki dönemde bu çalışmaları daha da ileri taşıyarak Samsun’u büyütmeye devam edeceğiz." dedi.

İKİNCİ ÜNİVERSİTE 
Şehre müjdeler veren Cumhurbaşkanı Erdoğan,  "Samsun’a şehrin ismini taşıyan ikinci bir devlet üniversitesi açıyoruz. ‘Samsun Üniversitesi’nin kuruluşuyla ilgili karar YÖK’te alındı. İnşallah kanun olarak Meclisten çıkacak ve üniversitemiz de en kısa zamana eğitim-öğretime başlayacak. 900 yataklı şehir hastanemiz ihale sürecinde. İnşallah yakın zamanda bunu da sonuçlandıracağız. Kanun olarak meclisimizden çıkacak ve üniversitemiz en yakın zamanda eğitim, öğretime başlayacaktır" diye konuştu.

900 YATAKLI ŞEHİR HASTANESİ
Sağlıkta 14'ü hastane olmak üzere 34 tesisi şehre kazandırdıklarını hatırlatan Erdoğan, Vezirköprü ve Çarşamba ilçelerindeki hastanelerin inşasının sürdüğü bilgisini paylaştı.
Erdoğan, ayrıca 900 yataklı şehir hastanesinin de şu anda ihale sürecinde olduğunu açıklayarak, "TOKİ vasıtasıyla şehrimize 9 bin 500 konut inşa ettik. Bölünmüş yol uzunluğumuzu 120 kilometreden 306 kilometreye çıkardık" dedi. 

'HIZLI TRENSİZ OLMAZ'
Samsun gibi bir şehir, 'hızlı trensiz olmaz' diyen Erdoğan, "Kırıkkale-Çorum-Amasya-Samsun hattının proje ve sondaj çalışmalarına başladık. Ayrıca Samsun-Sivas arasındaki mevcut demiryolunu 1,2 milyar liralık yatırımla baştan sona yeniliyoruz. Samsun Havaalanı'na yeni bir iç hatlar terminal binasını kazandıracağız. Bunun yanında çiftçilerimize de destek veriyoruz. Vermeye devam edeceğiz.” diye konuştu.

-------------------------------------------
'CESUR, KARARLI LİDERİMİZ VAR'
AK Parti Samsun İl Başkanlığı'nın 6. Olağan Kongresi'nde konuşan AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Çiğdem Karaaslan, sınır ötesindeki Afrin'de vatan savunmasında olan Mehmetçik'e selam gönderdi.

Davanın büyük, yolun çetin olduğunu dile getiren Karaaslan, "Hamdolsun, bu kutlu dava yolunda sizler gibi inançlı, sizler gibi azimli, fedakar yol arkadaşlarımız var. Hamdolsun, Türkiye'yi büyük ve güçlü ülke yolunda kararlılıkla ileri taşıyan, inandığı yoldan asla geri adım atmayan cesur, kararlı liderimiz var." dedi.

YENİ BAŞKANA BAŞARILAR DİLEDİ
"Kuruluşlarımızdan bugüne kadar bu davaya, partimize hizmet eden, tüm il başkanlarımıza, tüm milletvekillerimize, partimizin her kademesinde görev almış dava arkadaşlarımıza şükranlarımızı sunuyor, görevi devralacak, Hakan Karaduman başkanımıza ve yönetim kuruluna bir kez daha çok teşekkür ediyorum ve başarılar diliyorum."
-----------------------------------

KARADUMAN'DAN BİRLİKTELİK MESAJI
Kongrede yenilik ve birliktelik mesajları veren AK Parti Samsun il Başkanı Hakan Karaduman, "Sevgi ve Kardeşliğin, Uzlaşma ve Bütünleşmenin, Hoşgörü ve Şefkatin, Sabır ve Cesaretin, Fedakarlık ve Mücadelenin partisi olan Ak Parti çatısı altında bizleri bir araya getiren rabbime sonsuz şükrediyorum. 2019 seçimlerine koşar adım yaklaştığımız günlerin arefesinde kongremizi gerçekleştiriyoruz. Kongreler, yenilenmenin, azim ve kararlılığın, kardeşliğin, bütünleşmenin tahkim edildiği çalışmalardır. 6. Olağan Kongremiz ile birlikte Samsun İl Teşkilatı olarak bu yenilenmeyi en verimli düzeyde icra ediyoruz.  Yeni oluşacak il teşkilatımıza şimdiden hayırlı ve bereketli çalışmalar temenni ediyorum." dedi.

İnanıyoruz ki, Samsun’dan bugün yükselecek nida, “ Dünya Beşten Büyüktür” manifestosu ile dünya egemenlerine, emperyalist soygunculara meydan okuyan Cumhurbaşkanımıza destek olacak, yüzünü Türkiye’ye dönmüş tüm dünya mazlumları için bir sese bir nefese dönüşecektir. 
--------------------------------

ALKIŞLANAN KAREOGRAFİ
Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, Yaşar Doğu Spor Salonu'nda düzenlenen AK Parti Samsun 6. Olağan İl Kongresi'ndeki konuşmasına başlamadan önce partililer tarafından hazırlanan koreografi gösterisi salondakilerden büyük beğeni toplandı. Koreografi dakikalarca salondaki partililer tarafından ayakta alkışlandı.

2 BİN KİŞİLİK EKİP
Partililerin ve gelen misafirlerin büyük beğenisini toplayan muhteşem koreografi için 2000 kişilik ekip günlerce ter döktü. Özel ses efekleri ile başlayan koreografide Mazlum coğrafyalardaki çocuk ölümlerini, mültecileri ve İsrail zulmünü konu alan 50 metreye 30 metre boyutundaki dev koreografiler salondan büyük alkış aldı.

İLKLERİN KONGRESİ
AK Parti Samsun 6. Olağan İl Kongresi 10 bin kişinin katılımı ile yapılan ilk siyasi parti kongre olma özelliğini de taşıyor. Yaşar Doğu Spor Salonu uzun bir çalışmanın sonucunda çok özel koreografilere ve süslemelere şahitlik etti. Cumhurbaşkanı Erdoğan için "

Samsun daima seninle" sloganı ile 1998'de hapishane yıllarından başlayarak 2018 yılına kadar partinin tüm önemli anlarının üzerine işlendiği zaman tüneli büyük ilgi çekti. Samsun'da gerçekleşen tüm miting görsellerinin ve seçim sonuçlarının da yer aldığı 8 metreye  240 metre ebatlarında dev bir zaman turu çalışması kongre katılımcılarının beğenisine sunuldu.

HAZIRLIK EKİBİNE ÖZEL TEŞEKKÜR
AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Parti Sözcüsü Mahir Ünal, Samsun'da yapılan kongre hazırlıklarında ince ayrıntıların bile fark yarattığını ifade ederek, AK Parti Samsun İl yönetimi kongre hazırlık ekibine özellikle teşekkür etti.

GENİŞ KATILIM
Kongreye İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Milli Savunma Bakanı Nurettin Canikli, Kültür ve Turizm Bakanı Numan Kurtulmuş, Sağlık Bakanı Ahmet Demircan, AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Parti Sözcüsü Mahir Ünal, AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Samsun Milletvekili Çiğdem Karaaslan, AK Parti Samsun Milletvekilleri Akif Çağatay Kılıç, Fuat Köktaş, Orhan Kırcalı, Hasan Basri Kurt, Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz, AK Parti İl Başkanı Hakan Karaduman, belediye başkanları, MHP İl Başkanı Taner Tekin ve çok sayıda partililer katıldı. 

Güncelleme Tarihi: 26 Mart 2018, 10:47
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner1134

banner1142

banner1127