banner1365

banner1469

banner1345

banner1480

AK Parti Genel Merkezi Erdoğan Tok'u işaret etti

banner1357

Samsun'da Yusuf Ziya Yılmaz'dan boşalacak koltuğa kimin oturacağı merakla beklenirken AK Parti Genel Merkezi'nin Erdoğan Tok isminin işaret ettiği öğrenildi.

SAMSUN HABER 29.04.2018, 11:35 29.04.2018, 17:09
AK Parti Genel Merkezi Erdoğan Tok'u işaret etti
banner1353
banner1375

Samsun Büyükşehir Belediye Başkanlığı görevinden istifa ederek, 24 Haziran'daki seçimlere AK Parti'den 'Samsun Milletvekili Aday Adayı' olan Yusuf Ziya Yılmaz'dan boşalan koltuğa oturacak olan ismin belirleneceği temayül yoklaması öncesi AK Parti Genel Merkezi'nin İlkadım Belediye Başkanı Erdoğan Tok'u işaret ettiği öğrenildi.

YÖNETİCİLER KARARA UYACAK
Dün gece geç saatlerde yapılan toplantı sonrasında temayül yoklamasında Genel merkezin işaret ettiği Erdoğan Tok kararına, tüm AK Partili yöneticilerin uyma kararı aldığı gelen bilgiler arasında.

AK PARTİ'NİN ADAYI ERDOĞAN TOK
3 Mayıs'ta 'Olağanüstü' toplanacak Samsun Büyükşehir Belediye Meclisi'nde yapılacak seçimde AK Parti'nin Büyükşehir Belediye Başkan Adayının Erdoğan Tok olacağı öğrenildi.

ERDOĞAN TOK KİMDİR?
1965 yılında Çaykara’da dünyaya gelen Erdoğan TOK, çocukluk ve gençlik yıllarını Ordu’da geçirmiştir. Babasının     işleri dolayısıyla Ordu’nun Bucak mahallesine yerleşen Erdoğan TOK, eğitim hayatının önemli bir dönemini çocukluk ve gençlik hayallerinin izlerini taşıdığı bu şehirde tamamlamıştır. Çocukluk yıllarında aktif kişiliğiyle dikkat çeken Erdoğan TOK, İlkokul ve Lise yıllarında da birçok sosyal ve kültürel aktiviteler içerisinde bulunmuştur.   Aksiyoner bir kişiliğe sahip olan Erdoğan TOK, Gençlik çağında da siyasi ve sosyal çalışmalara katılarak önemli   görevleri başarıyla yerine getirmiştir. Ordu İmam Hatip Lisesi’nden mezun olan Erdoğan TOK, Lise eğitimini tamamladıktan sonra ailesiyle birlikte Samsun’un Cedit Mahallesine yerleşmiştir. Başarılı bir eğitim dönemi geçiren Erdoğan TOK, ilk olarak Anadolu Üniversitesi İşletme Fakültesinden, ardından Ondokuz Mayıs Üniversitesi İlahiyat   Fakültesi’nden mezun oldu

Öğrencilik yıllarından itibaren siyasal, sosyal ve sportif faaliyetler içerisinde bulunan Erdoğan TOK, hentbol, voleybol ve masa tenisi gibi çeşitli spor dallarıyla ilgilenmiştir. Profesyonel hentbol, masa tenisi oyuncusu ve hakemi olan Erdoğan TOK, kazandığı birincilik ve derecelerle spordaki kariyerini yükseltmiştir.
Siyasi kariyerinin ilk adımlarını gençlik yılarında çeşitli vakıf ve teşkilatlarda aldığı aktif görevlerde bulunarak atan Erdoğan TOK, birçok sosyal ve siyasal çalışmaların içerisinde bulunduğu organizasyonlarda yönetici düzeyinde görevler üstlenmiştir. 

Spor kariyerindeki başarılarının yansımasını siyasi hayatına taşıyan deneyimli siyasetçi Erdoğan TOK, disiplin ve azmi ile üstlendiği tüm görevlerdeki performansını ortaya çıkardığı çalışmalarla göstermiştir. Çeşitli sivil toplum örgütlerinde ve hayır kurumlarında 10 yıl süreyle yöneticilik ve yönetim kurulu başkanlığında bulunan Erdoğan TOK, 19 yaşından itibaren (1984) siyasi çalışmaların içerisinde yer almıştır. Siyasi yaşamında 29 yılı deviren Erdoğan TOK, 1998-2000 yıllarında Fazilet Partisi Merkez İlçe Başkanlığı, 2002-2003 yıllarında AK Parti Teşkilatlardan Sorumlu İl Başkanı Yardımcılığı görevini üstlenmiştir.
2004 yerel seçimlerinde İlkadım Belediye Başkanlığına seçilerek beş yıl süreyle görev yapan Erdoğan TOK, 2010-2013 yıllarında ise TBMM Müşaviri olarak görev yaptı.


30 Mart 2014 Yerel seçimlerinde İlkadım Belediye Başkanı Seçildi.


İngilizce ve Arapça bilen Erdoğan Tok, evli ve üç çocuk babasıdır.

Yorumlar (3)
Samsunlu 2 yıl önce
Bizim köyde hiç Trabzon lu yok kimi muhtar seçecez bilemedik.seçime kadar Trabzon Rize veya Artvin li birini bulmamız lazım
SamsunSevdalısı 2 yıl önce
Samsun'lu Samsun'a sahip çıkmadıkça ne büyüklüğünü gösterebilir, ne de takımını ligde tutabilir. Samsun'u Samsun'lu yöneticiler yönetmelidir sağdan soldan gelenler değil!!!
Furkan 2 yıl önce
Ayıpdır ya hiçbir vizyonu olmayan bi adam partıden ıkı tanıdıkları var die samsun 20 sene geriye tasıyacak tipler bunlar yüzünden oy vermıcem
10°
az bulutlu
Namaz Vakti 20 Şubat 2020
İmsak 05:50
Güneş 07:16
Öğle 12:53
İkindi 15:51
Akşam 18:21
Yatsı 19:41