banner1160

AK Parti Aday Adayı Süleyman Kaldırım: 'Katil devlet İsrail!'

AK Parti Samsun Milletvekili aday adayı Süleyman Kaldırım, İsrail'in Gazze'de gerçekleştirdiği terörist saldırılara tepki gösterdi

AK Parti Aday Adayı Süleyman Kaldırım: 'Katil devlet İsrail!'
banner1139

AK Parti Samsun Milletvekili aday adayı Süleyman Kaldırım, ABD'nin Kudüs kararı ve İsrail'in Fİlistin'de başlattığı katliamları kınadığını açıkladı.

DÜNYANIN GÖZÜ ÖNÜNDE KATLİAM
İsrail'in Gazze'de katliam yaptığını ve bu durumun asla ve asla kabul edilemeyeceğini belirten Süleyman Kaldırım, "İsrail devleti, Gazze'de 60 Filistinliyi şehit etti 2 bin 700 kişiyi ise yaraladı. Gerçekleştirilen saldırıda 8 aylık bir bebek gazla boğularak hayatını kaybetti.  Filistin'de yaşanan katliamlara seyirci ve sessiz kalmamız söz konusu olamaz. Amerika, İsrail Büyükelçiliğini Tel Aviv'den Filistin'in başkenti Kudüs'e taşıyarak burada adeta katliamın fitilini ateşlemiş oldu. İsrail devleti, Gazze'de İsrail Büyükelçiliğinin Kudüs'e taşınması kararını protesto eden Filistinlilere gerçek mermiler kullanarak saldırdı.  Bu saldırılarda 60 Filistinli hayatını kaybetti. Filistin'de İsrail devleti dünyanın gözü önünde katliam yapmıştır." dedi.

BUGÜN, YENİKAPI'DA...
Süleyman Kaldırım, Filistin'de yaşanan katliama karşı Türkiye'nin, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın katılımı ile bugün İstanbul Yenikapı'da düzenlenecek Kudüs Mitingi ile tepkisini göstereceğini hatırlattı.
 

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner1134

banner1142

banner1127