banner1320

Ahmet Yeni, karne dağıttı

AK Parti 24. Dönem Samsun Milletvekili Ahmet Yeni, 2018-2019 eğitim yılının ilk dönemini tamamlayan İlkadım Emine - Ahmet Yeni Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi öğrencilerine karne verdi. Yeni, "Bizim bir hedefimiz var. Ona ulaşmak için gece gündüz demeden çalışacağız" dedi

banner1314

AK Parti 24. Dönem Samsun Milletvekili Ahmet Yeni, İlkadım ilçesinde yaptırdığı, kendi ve eşinin adını taşıyan Emine - Ahmet Yeni Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi'nde düzenlenen 2018-2019 eğitim yılının ilk dönemini bitimi olan karne dağıtımı törenine katıldı.

Öğrenciler ve okul yönetimi tarafından okul bahçesinde karşılanan Yeni, daha sonra ilk dönemi takdir ve onur belgesiyle tamamlayan 9-A sınıfı öğrencilerine sınıflarında karne dağıttı. Ardından okul bahçesinde düzenlenen törende kısa bir konuşma yapan Yeni, öğrencilere çeşitli öğütlerde bulundu.


Yeni, "Burada olmaktan çok mutluyum. Sizi de öğretmenlerinizi de tebrik ediyorum. Ailelerinizin de destekleri çok. Bu okula gelmek için zor aşamalardan geçtiniz. Biz bu okulu hayal ederken hedefimiz, benim yavrularım da İstanbul Kartal İmam Hatip Lisesi, onu yakalayıp geçmek. Ben o okulda uzun yıllar okul aile birliğinde de bulundum. Bugün Türkiyemizin yönetiminde söz sahibi olan arkadaşlarımız genelde o okul mezunudur. İnşallah ileride siz hanım kızlarımız bu tempoyla devam ederseniz, önümüzdeki dönemde bu okulumuz yöneticilerini doktorlarını mühendislerini görmeye başladık daha ilerisini de göreceğiz. Sağ olduğumuz müddetçe bu okulla irtibatımızı kesmeyeceğiz. Bizim bir hedefimiz var. Sizlerin, yöneticilerimizin bir hedefi var. Ona ulaşmak için gece gündüz demeden çalışacağız. Her alanda başarılı olmak zorundayız" dedi.
Okulda 690 lise, 114 ortaokul ve 24 hafızlık öğrencisi karne aldı. 

RA: Yeni, okuldaki programın ardından Samsun Medya Grubu Yayın Kurulu Başkanı Necdet Uzun'u da ziyaret ederek, bir süre görüş alışverişinde bulundu.

Hakan AKGÜN-Uğur ATICI

Güncelleme Tarihi: 18 Ocak 2019, 16:35
YORUM EKLE
YORUMLAR
Cemre Bölükbaş
Cemre Bölükbaş - 2 ay Önce

Ben o okula gelmek istiyorum

Cemre Bölükbaş
Cemre Bölükbaş - 2 ay Önce

SIRADAKİ HABER

banner1313

banner1300