banner1365

banner1469

banner1345

banner1468

Ahmet Ağaoğlu: Merkezimiz Samsun olacak!

banner1357

Samsun Haber: Türkiye Golf Federasyonu (TGF) Başkanı Ahmet Ağaoğlu, "Bodrum’da, Kuşadası’nda, Silivri’de sahaya sahibiz ama sporcu yetiştirme anlamında öyle tahmin ediyorum ki bizim merkezimiz Samsun olacak" dedi."

SAMSUN HABER 04.11.2017, 13:19
Ahmet Ağaoğlu: Merkezimiz Samsun olacak!
banner1353
banner1375

Samsun Haber - Türkiye Golf Federasyonu (TGF) Başkanı Ahmet Ağaoğlu, Amerika’nın New York Times Gazetesi’nde çıkan röportajıyla alakalı olarak, “Golf camiasına yalan haber yaptıramazsınız, düzmece haber yaptıramazsınız. Bu işte Amerika’da da yayınlansa New York Times’da olsa başka gazetede de olsa, İngiltere’de de olsa Almanya’da da olsa sizle golf üzerinden bir haber yapıyorsa doğruyu ve gerçeği olduğu gibi yansıtır” dedi. 

Turnuva sayesinde 1,5 milyar insana Türkiye’nin turistik yerlerini izlettirdiklerini ifade eden Ağaoğlu, Türkiye’nin tarihi turistik ve kültürel güzelliklerini gösterdiklerini ve bunun parayla yapılamayacağını söyledi.

"YALAN HABER YAPTIRAMAZSINIZ"
Türkiye ile Amerika’nın vize sıkıntısı yaşamasına rağmen New York Times gazetesinin 1,5 sayfalık bir röportajını yayınladığını belirten TGF Başkan Ahmet Ağaoğlu, hiç kimsenin golf dünyasına, golf camiasına yalan haber yaptıramayacağını ifade etti. 

"GOLFTE SAMSUN’A ÇOK ÖNEM VERİYORUZ"
Golf sahalarının Türkiye’nin her yerine yayıldığını dile getiren Ahmet Ağaoğlu, Samsun’a çok önem verdiklerini dile getirdi. Ağaoğlu, “Özellikle biz Samsun’a önem veriyoruz. Çünkü Samsun’daki saha gerçekten 4x4’lük mükemmel bir şampiyona sahası. Müsabık oyuncuların yetişebileceği özelliklere sahip bir saha dizaynından tutunda, işte en son şekline kadar, drenajından çimine kadar her şeyiyle yakından ilgilendik. Sağ olsun Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı da bu işe gerçekten gönül verdi. Bu sahanın benzerinde Ardahan’da, Erzurum’da kapalı salon antrenman tesisimiz var. Bodrum’da, Kuşadası’nda, Silivri’de sahaya sahibiz ama sporcu yetiştirme anlamında öyle tahmin ediyorum ki bizim merkezimiz Samsun olacak. Samsun’u diğer büyükşehir belediyeleri ve belediye başkanları da örnek alırlarsa golf Türkiye’de çok başka bir yere gelir” dedi.

"OSMAN AŞKIN BAK GİBİ İNSANLARA İHTİYACINIZ VAR"
Turnuvanın düzenlenmesinde Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu ve Gençlik ve Spor Bakanı Osman Aşkın Bak’ın çok destek verdiğini söyleyen TGF Başkanı Ahmet Ağaoğlu, konuşmasını şöyle tamamladı:

“Dışişleri Bakanımız Mevlüt Çavuşoğlu, Gençlik ve Spor Bakanımız Osman Aşkın Bak’ın desteği olmasa golfün özellikle şu müsabakanın bu konuma gelmesi mümkün değil. Çıkın sokağa yüzlerce Ahmet Ağaoğlu görürsünüz ama o işin dümeninde olan o işe destek veren bir Mevlüt Çavuşoğlu, bir Osman Aşkın Bak yani ne biliyim, geçmiş dönemde de bu işe gerçekten sahip çıkan emek veren bakanlarımız, bürokratlarımız olmasa nereye kadar getirebilirsiniz ki. Bir noktaya kadar geliyorsunuz karşınıza bir duvar çıkıyor. Bu duvarı aşmanız lazım. Bu duvarı aşmak içinde gecenin bir saatinde Dışişleri Bakanı'nın, Gençlik ve Spor Bakanı'nın yardımına ihtiyacınız olduğu zaman eğer o aradığınız insan, o anda size o yardım elini uzatmasa, o desteği vermese bu işleri yapamazsınız. Belki insanlar hala farkında değil ama dünyadaki ağırlık bakımından baktığımız zaman aşağı yukarı dünya genelinde 500’ün üzerinde profesyonel oyun oynanıyor. Ağırlık bakımından baktığımız zamana 7 ya da 8. Turnuva burada. Çocuk oyuncağı değil, bu böyle bir işe girdiğiniz de arkanızda Mevlüt Çavuşoğlu gibi Osman Aşkın Bak gibi insanlara ihtiyacınız var.”

Yorumlar (0)
parçalı bulutlu
Namaz Vakti 24 Ocak 2020
İmsak 06:17
Güneş 07:46
Öğle 12:52
İkindi 15:24
Akşam 17:48
Yatsı 19:11