banner1365

banner1496

banner1499

banner1334

ADD'den o başkana suç duyurusu - Samsun Haber

banner1357

Atatürkçü Düşünce Derneği Samsun Şube Başkanı Işık Özkefeli, sosyal medyada Atatürk'e hakaret eden paylaşımları nedeniyle AK Parti Büyükşehir Belediyesi Grup Başkanvekiliği görevinden alınan Hasan Uzunlar hakkında Samsun Cumhuriyet Savcılığı'na suç duyurusunda bulundu.

SAMSUN HABER 14.11.2019, 12:24 14.11.2019, 12:59
270
ADD'den o başkana suç duyurusu - Samsun Haber
banner1353
banner1375

Atatürkçü Düşünce Derneği (ADD) Samsun Şube Başkanı Işık Özkefeli, sosyal medyada Atatürk’e hakaret içeren paylaşımlarının ortaya çıkmasının ardından, partisi tarafından büyükşehir ve ilçe belediye meclis grup başkanvekilliği görevinden alınan ve disipline sevk edilen AK Parti Meclis Üyesi Hasan Uzunlar hakkında Samsun Cumhuriyet Başsavcılığı’na suç duyurusunda bulundu.

TOPLUMU KİN VE NEFRETE İTİYOR
ADD Şube Başkanı Işık Özkefeli suç duyurusu öncesinde ADD'li üyeler ve CHP İlkadım İlçe Başkanı Fatih Türkel'in de katılımıyla Samsun Adliyesi önünde basın açıklaması yaptı. Türkiye Cumhuriyeti ve Mustafa Kemal Atatürk'ün sahipsiz olmadığını vurgulayan Işık Özkefeli, "Bizler bu ülkenin yurtseverleri, bu hayasızca akına göğsümüzü siper etmeye ve mücadele etme kararlılığında ve inancındayız. Unutulmamalı ki ulus olmak ancak sahip olunan ortak değerleri korumakla olur. Türkiye için bu değerlerin en önemlilerinden biri Cumhuriyet, diğeri ise Mustafa Kemal Atatürk'tür. Atatürk Türkiye Cumhuriyeti'nin simgesidir. Milli mücadelenin kahramanı, memleketin kurtarıcısı, devrimlerin mimarı olması nedeniyle hatırasına, eserlerine ve onu ifade eden varlıklarda saldırılar, aynı zamanda Türkiye Cumhuriyeti'ne ve onun kazanımlarına da saldırıdır. Bu tarz saldırılar milletimizde derin yaralar açmakta, toplumu kin ve nefrete itmektedir" dedi.

ATATÜRK’Ü İÇİNE SİNDİREMEYEN İSTİFA ETSİN
AK Parti Meclis Üyesi Hasan Uzunlar'ın yaptığı paylaşımlara sert tepki gösteren Işık Özkefeli, "Oysa Samsun, Cumhuriyetin ilk adım şehridir ve her Samsunlu aynı zamanda Mustafa Kemal Atatürk'ün hemşehrisidir. Yerel yönetim meclisindeki bir üyenin Atatürk'e hakaret ve iftiraları, kendisini oraya getiren Samsunluların tümüne de hakarettir. Atatürk ile özdeşleşen bir şehirde Atatürk'e hakaret ve iftira etmek hem densizlik hem hadsizlik hem de edepsizliktir. Türkiye Cumhuriyeti devrimlerini ve kurucu lideri Mustafa Kemal Atatürk'ü her kim içine sindiremiyorsa, Cumhuriyetin faziletleri sayesinde olan, işgal ettikleri o makamlardan derhal istifa etmelidir" dedi.
Işık Özkefeli daha sonra Hasan Uzunlar hakkında  5816 sayılı yasaya muhalefet ettiği gerekçesiyle Samsun Cumhuriyet Başsavcılığı'na suç duyurusu dilekçesini verdi.

Elif DANIŞMAZ 

Yorumlar (0)
banner1474
28°
parçalı az bulutlu
Namaz Vakti 13 Temmuz 2020
İmsak 03:10
Güneş 05:06
Öğle 12:45
İkindi 16:44
Akşam 20:15
Yatsı 22:02