banner673
banner595

23 Nisan Orta Okulu’nda Neler Oluyor?

Samsun 23 Nisan Orta Okulu Okul Aile Birliği Başkanı Haydar Güldoğan, kendilerinden önceki dönemde okulun otopark gelirlerinde usulsüzlük yapıldığını iddia ederek, okulun yaklaşık 200 bin TL gelir kaybına uğratıldığını söyledi.

23 Nisan Orta Okulu’nda Neler Oluyor?

Samsun 23 Nisan Orta Okulu Okul Aile Birliği Başkanı Haydar Güldoğan, kendilerinden önceki dönemde okulun otopark gelirlerinde usulsüzlük yapıldığını iddia ederek, okulun yaklaşık 200 bin TL gelir kaybına uğratıldığını söyledi.

Ahmet Ak
Ahmet Ak
27 Ekim 2015 Salı 11:50
23 Nisan Orta Okulu’nda Neler Oluyor?
banner556

Savcılığa suç duyurusunda bulunduklarını ifade eden Samsun 23 Nisan Orta Okulu Okul Aile Birliği Başkanı Haydar Güldoğan, okul müdürünün ile bu nedenle kendilerini istemeğini ifade etti.

İdare ile yaşanan sorunlar nedeniyle okul müdürünün yetki gaspı yaparak, Okul Aile Birliği yönetim kurulu tarafından alınan genel kurul tarihini öne çektiğini ve disiplin amiri olarak öğretmenleri tek tek imzayla genel kurula katılmaya mecbur bıraktığını ifade eden Okul aile Birliği Başkanı Haydar Güldoğan, yaptığı yazılı açıklamada şu ifadelere yer verdi;

“Yönetim Kurulu olarak göreve geldiğimiz 27 Ekim 2014 sonrasında, Otopark hesaplarına ilişkin usulsüz işlemlere son verilmiş ve otopark hasılatlarımız bir önceki yönetim dönemine  göre en az üç kat artmıştır. Otopark hesaplarındaki tüm kayıp ve kaçaklara son verilmiş, tüm giriş ve çıkışlar kontrol altına alınmıştır. Hesaplamalarımıza göre okulumuz yaklaşık 200 bin TL gelir kaybına uğramıştır. Konu Savcılığa intikal ettirilmiş olup, düzenlenen İddianame ile dava süreci başlamıştır.

Düşük hasılatların olduğu dönemde Okulumuzda görevli olan ve 2014 yılı Eylül ayında bu görevinden ayrılan şimdiki Okul Müdürü, Okulumuzda tekrar göreve başladığı 2015 yılı Haziran ayında yürüttüğümüz bu çalışmaları görmüş, ancak, kısa bir süre sonra hiçbir gerekçe göstermeksizin  “Gitsin bu Okul Aile Birliği”  şeklindeki talebini açıkça her yerde söylemeye başlamıştır.  Aldığımız Genel Kurul kararını ve belirlemiş olduğumuz tarihi hiçe sayarak ve yetki gaspı yaparak, farklı bir tarihte Yönetmeliğe aykırı bir şekilde Genel Kurul ilanı yapmıştır. Amacı, bizi görevden uzaklaştırarak kendi güdümünde bir Okul Aile Birliği seçtirmek, davanın düşmesini sağlamak, yapılmış olan yolsuzlukları örtbas etmeye çalışmaktır. Öğretmenlerin Disiplin Amiri durumunda bulunan Okul Müdürü bu nüfuzunu kullanarak, oy çokluğu oluşturmak için Genel Kurulun birer üyesi olan öğretmenleri imza karşılığında tek tek uyararak Genel Kurul toplantısına gelmeye mecbur tutmaktadır. Bilindiği üzere Yönetmelik gereği Okul Aile birliği seçimi açık oyla yapılmaktadır.

   Oysa, bizler Okul Aile Birliği olarak görevimizin başındayız. Okul Müdürünün gerek memur eliyle gönderdiği, gerekse Müdür Yardımcılarının verdiği görevleri  eğitim öğretimin gerekliliği için daima yerine getirmekteyiz. Bu konuda tüm velilerimize ve  Genel Kurulumuza veremeyeceğimiz bir  hesap yoktur.

 Bu konuda yargıya güvenimiz sonsuzdur. Okulumuzun kaynağının eksilmesine sebep olan organize halindeki tüm sorumluların yargı önünde hesabını vereceğinden hiç kuşkumuz yoktur. Yapacağımız Genel Kurulda tüm üyelerimizden dava sürecini en iyi bir şekilde yürütebilmemiz için Yönetimimize yetki vermelerini ve destek olmalarını talep etmekteyim.

Saygılarımla…” Samsun 23 Nisan Orta Okulu Okul Aile Birliği Başkanı Haydar Güldoğan

İŞTE OKUL AİLE BİRLİĞİ’NİN SAMSUN CUMHURİYET BAŞ SAVCILIĞI’NA VERDİĞİ SUÇ DUYURUSU:
Okul Aile Birliği Başkanı Haydar Güldoğan'ın verdiği gelir tablosuna göre; otopark gelirlerinin 2014 ve 2015 yılları arasındaki fark kafalarda soru işaretleri uyandırıyor.

İŞTE 23 NİSAN ORTA OKULU’NUN 2014 VE 2015 OTOPARK GELİRİ TAPLOSU:

 

Yükleniyor...
Son Güncelleme: 01.02.2016 17:17
Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.
Avatar
samsundan 2015-10-27 23:39:40

Yahu bu adam ve yardımcısı olan bayan okulun otoparkın in 15 ay milli eğitim ve kaymakamlık tarafından kira müddet i dolduğundan kiracinin çıkarıldığını ve otoparkın ķapatildigini bilmeleri lazım. Martta eski oab tarafından da açıldığını,ve o dönemde de çiftlik caddesi trafiğe kapatildigindan hasılatın düşük olduğunu bi4liyorlar.bunlarin amacı hedef saptamak. Bu iki şahıs in anadolu hastanesinden açıktan para alarak okulun otoparkın i hastaneye peşkeş çektikleri söylenmektedir. Eski yönetimi suçlu gösterip kendileri para yemektedirlerki.otoparka kendi adamlarını yerlestirdiklerini,maaşlarını da yüksek ödedikleri de söylenmektedir. Hatta bir kaç kez aracmi otopark a bıraktığım da o elemanların fiş vermediğini biliyorum.yardimcisi olan bayanın tek başına hasılatı toplayıp saydiginida görenler olmuş. Bunların ikiside tam bir çete. Bunlar hakkında suç duyurusunda bulunulmali....

Avatar
GLP 2015-10-27 21:33:14

Müdür Bey
Arzu ederseniz 2015 Mercedes CLS aracımı satabilirim
Sanırım alabikirainiz
Yazık çok Yazık
Eger dogruysa ki
Tablo net

Avatar
Bilirlişi 2015-11-09 09:25:53

Samsundan; Hodri meydan, çeneni yorma burada adalete teslim et ne varsa elinde? Haa diyorsan ki belge melge yok hiç yorma çeneni. Sen de fevkalade biliyosun ki sadece 6 ay kapalı kaldı otopark. Açıldıktan sonraki rakamlar da ORTADA. Neyse tüm belgeler Adalete verilmiş zaten, yoksa bir yaran hiiç gocunma.

banner651

banner653