banner1365

banner1496

banner1499

banner1334

15 Temmuz'u Unutmayacağız ve Unutturmayacağız

banner1357

Tekkeköy Belediye Başkanı Hasan Togar, “15 Temmuz darbe girişimi esnasında aziz milletimiz topyekûn bir araya gelerek, her türlü farklılıkları kenara itip, ' mevzu bahis vatansa gerisi teferruattır' sözünü eyleme döktüler’’ dedi.

SAMSUN HABER 14.07.2018, 15:52 14.07.2018, 16:09
15 Temmuz'u Unutmayacağız ve Unutturmayacağız
banner1353
banner1375

Tekkeköy Belediye Başkanı Hasan Togar 15 Temmuz hain darbe girişiminin ikinci yıldönümü vesileyle bir mesaj yayınladı.

TÜM ŞEHİTLERİMİZİ RAHMETLE ANIYORUZ

Başkan Togar, “Bugüne kadar vatanımız için canlarını feda eden şehitlerimiz ve 15 Temmuz 2016 Cuma gecesi bizler evlerimizde rahat edelim huzur dolu olalım diye bu ülke için, bayrak için, Millet için şahadet şerbetini içerek şehitlik mertebesine ulaşmış bütün şehitlerimizi bir kez daha rahmet ve minnet ile anıyor, önlerinde saygıyla eğiliyorum” dedi.

‘BİR KEZ DAHA DESTAN YAZILDI’

Türk milletinin bir kez daha tarih yazdığını söyleyen Başkan Togar, “Canlarıyla, kanlarıyla ellerindeki bayrağıyla toplara tüfeklere göğüs geren, tankların önüne geçen, taşlarla F16 kovalayan, Peygamber efendimizin müjdesine mahzar olmuş tarihinin en büyük ve kutlu Milletinin bireyleri bir kez daha canlarıyla büyük bir destan yazdı. Bizler alnı secdeye varanlardan vatan haini olmaz bilirdik. Ama ne acıdır ki Pensilvanyalı bir Amerikan uşağı bu milletin çocuklarından vatan haini de çıkarttı.” Diye konuştu.

Bu Millet Tarihi Süreç İçerisinde Birçok İmtihandan geçti

Türk Milleti’nin tarihi süreç içerisinde birçok imtihandan geçtiğini belirten Başkan Togar, “ Milletimiz Allah’ın izni ve yardımıyla, yüzünün akıyla bu imtihandan çıkmıştır. Planları çok basitti. Bu ülkeye on beş yılda çağ atlatırken yeryüzündeki bütün mazlumların ümidi olmuş ülkesi ve insanlık için ‘Bu yola kefenimizle çıktık’ diyen Cumhurun reisini Başkomutanımız Recep Tayyip Erdoğan’ı ölü yâda diri ele geçirmekti. Böylece bütün hesapları tamamlanacaktı. Ama unuttukları iki şey vardı. Bunların ilki hesapların üstünde bir hesap olduğunu, Allah’ında bir hesabının olduğunu unuttular. İkincisi ise sağcısı solcusu ile Türküyle kürdüyle Başkomutanlarının bir emriyle tankların altına kadar yatacak cesur bu milletin aziz evlatlarını unuttular. Bizler çağlar açıp çağlar kapatan Fatihlerin, Kanunilerin, Alparslanların torunları olarak 15 Temmuz gecesi bütün dünyaya bir demokrasi ve bir milli irade dersi vererek yeni bir çağ daha açtık. Bir kez daha bu yüce ümmetin, bu büyük ve aziz milletin bir ferdi olmayı bizlere nasip eden yüce Allah’a hamd ediyorum” ifadelerini kullandı.

VATANDAŞLARI DAVET ETTİ

15 Temmuz akşamı vatandaşları Cumhuriyet Meydanı’na davet eden Togar, “ 15 Temmuz hain kalkışmanın 2. Yıldönümünde şehitlerimizi dualarla ve farklı etkinliklerle anmak için valiliğimiz öncülüğünde merkez belediyelerimizin katkılarıyla 15 Temmuz Pazar günü saat 20:00’de Samsun Cumhuriyet Meydanında düzenlenen 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü Anma Törenine tüm halkımız davetlidir’’ açıklamasında bulundu.

Yorumlar (0)