Samsun'da yaşayan 10 yaşındaki Beren Alya Demircan, 18 arkadaşıyla birlikte çıkardığı "Küçük Yazarlar Büyük Hikayeler" isimli kitabın serüvenini SMG'ye anlattı. 

"FARKLILIKLARA SAYGI"

Yazarlık serüveninin 3 öğretmeni sayesinde başladığını belirten Beren Alya Demircan, "Selçuk Tutar, Mehmet Uyaroğlu ve Kübra Aslan öğretmenlerim çok güzel konular seçtiler. Ben de farklılıklara saygıyı seçtim. Çünkü bazı insanlar farklı olan insanlara kötü davranıyorlar bu yüzden bu konuyu seçmek istedim. Nasıl yazabiliriz ve nelere dikkat edebiliriz diye dersler aldık. Okulumda farklı olan, engelleri olanlara kötü davranıyorlar. Ben de bu davranışlar kötü olduğu için bu konuyla ilgili hikaye yazmak istedim. En büyük destekçilerim annem, babam, öğretmenlerim, editörlerimiz, arkadaşlarım, okul müdürüm, akrabalarım ve komşularımız oldu. Çok mutlu olup gururlandılar beni tebrik ettiler ve başarıların umarım böyle devam eder dediler" dediler. 

"ÇOK GÜZEL BİR İŞ ÇIKARDIK"

Projenin gururunu yaşadıklarını dile getiren Beren Alya'nın annesi Yeliz Demircan, "Bizim için güzel bir proje oldu. Geleceğe bir kitap bırakmak muhteşem bir şey. Beren'in yazma ve okuma tutkusu hep vardı. Bizi destekleyen öğretmenlerimizle beraber çok güzel bir iş çıkardık. Sonuçtan çok mutluyuz. Selçuk öğretmenimize, Kübra öğretmenimize, Mehmet öğretmenimize çok teşekkür ediyoruz. Beren'i desteklediler. Ondaki yazma hevesini gördüler ve 18 küçük yazarı bir araya getirerek muhteşem bir kitap ortaya çıkarıp tüm kitap perilerine armağan ettik" ifadelerini kullandı.

"İNŞALLAH DEVAMI GELİR"

Beren Alya'nın babası Yusuf Demircan ise şunları söyledi: "Beren Alya çok küçük yaştan bu yana yazmayı çizmeyi çok seviyor inşallah devamı gelir ve daha da iyi şeyler başarır."

Ömer Faruk KOCABAŞ

SAMSUN HABER İLE İLGİLİ İÇERİKLERE GÖZ ATIN.