Samsun Valisi Doç. Dr. Zülkif Dağlı, TEKNOFEST sürecinde trafik ve otopark sorunu yaşamaması adına tüm önlemlerin alındığını belirterek, belirli lokasyonlardan festivalin yapılacağı Çarşamba Uluslararası Havalimanı'na gün boyu ücretsiz ring seferleri düzenleneceğini açıkladı

Samsun Valisi Doç. Dr. Zülkif Sağlı, yüz binlerce ziyaretçinin katılım sağlayacağı dünyanın en büyük teknoloji festivaline ilişkin hazırlıklar kapsamında ziyaretçilerin trafik ve otopark sorunu yaşamaması adına festival süresince gün boyu, Lojistik Merkezi, Fuar ve Kongre Merkezi, 19 Mayıs Stadyumu, Yaşar Doğu Spor Salonu ve Tekkeköy Belediyesi’nin otopark alanlarından, ücretsiz ring seferleri düzenleneceğini belirtti.

RİNG SEFERLERİ DÜZENLENECEK

Vali Dağlı, festivalin düzenleneceği Çarşamba Uluslararası Havalimanı'nda, Milletvekili Fuat Köktaş ve TEKNOFEST Genel Sekreteri Ömer Kökçam ile birlikte incelemelerde bulunarak, hazırlıkların son durumunu yerinde kontrol etti. Vali Dağlı, Teknofest Karadeniz nedeniyle oluşabilecek yoğunluk için de tüm önlemlerin alındığını belirterek, “Festivalin başlamasına bir haftalık süre kaldı. Her kesime hitap eden ‘Milli Teknoloji Hamlesi TEKNOFEST’ dolayısıyla gerek şehir dışından gerekse Samsunlu vatandaşlarımız tarafından yoğun bir katılım yaşanacağını öngörüyoruz. Vatandaşlarımızın festival coşkusunu trafik ve otopark derdi olmadan kolay ve konforlu yaşayabilmeleri için ulaşım hizmeti sağlanacak. Belirlenen lokasyonlardan festival alanına gün boyunca ring seferleri düzenlenecek” dedi.

Sevtap Sağlam ile Uyan Samsun 26 Eylül Pazartesi Sevtap Sağlam ile Uyan Samsun 26 Eylül Pazartesi

"RİNG SEFERLERİ KONFORLU VE PRATİK"

Festivale gidiş ve gelişlerde hızlı ve pratik bir çözüm sunulacağını aktaran Vali Dağlı, “Lojistik Merkezi, Fuar ve Kongre Merkezi, 19 Mayıs Stadyumu, Yaşar Doğu Spor Salonu ve Tekkeköy Belediyesi’nin otopark alanları ziyaretçilerin hizmetinde olacak. Vatandaşlarımız bu lokasyonlarda özel araçlarını park ettikten sonra ring seferleri ile festival alanına taşınacak. Aynı şekilde havalimanından dönüş konusunda da ziyaretçiler ve öğrencilere özel ringler düzenlenecek ve otopark alanlarına hızlı ve konforlu bir şekilde geri dönüşleri sağlanacak. Oluşturulan otopark alanlarında zabıta ve güvenlik personelimiz de bu süreçte vatandaşlarımıza yardımcı olacak. Hazırlıklarımız ile vatandaşlarımızın sadece festivalin coşkusunu yaşamasını amaçlıyor, trafikte karşılaşabilecekleri olası problemleri pratik çözümler ile gideriyoruz. Ring seferleri ile misafirlerimiz ve vatandaşlarımız konforlu bir şekilde festivale ulaşacak” diye konuştu.

SAMSUN HABER İLE İLGİLİ İÇERİKLERE GÖZ ATIN.