Kanal S'de açıklamalarda bulunan İYİ Parti Grup Başkanvekili ve Samsun Milletvekili Erhan Usta, Samsun'daki potansiyelin doğru değerlendirilemediğine dikkat çekti

Samsun'un uydudan yayın yapan tek televizyonu Kanal S'de yayınlanan Samsun Medya Grubu Genel Koordinatörü Barış İpek'in sunduğu Çizgi Üstü programında konuşan İYİ Parti Grup Başkanvekili ve Samsun Milletvekili Erhan Usta, "Samsun'un ciddi bir potansiyeli var ancak bu potansiyel değerlendirelemiyor" dedi.

"SAMSUN GELİŞMİŞLİĞİNİ KORUYAMAMIŞ"

Samsun'a ilişkin değerlendirmelerde bulunan Usta, Samsun'un ciddi bir potansiyeli olduğuna ancak değerlendirilemediğine dikkat çekerek, "Samsun geçmişine baktığımızda Türkiye'nin en gözde, gelişmiş, ilk 10'da yer alan şehirlerinden bir tanesiydi. Bir süredir Samsun'un özellikle ekonomik açıdan sürekli geriye gittiğini görüyoruz. Devletin açıkladığı kişi başı gelirde illerin sıralamasına baktığımızda Samsun'un 49. sıraya kadar gerilediğini görüyoruz. 81 il içerisinde Samsun gibi bir kentin, coğrafi konumu, ovaları, kavşak noktasında olması, denizyolu, karayolu, havayolu, demiryolu ulaşımın olması, güçlü bir beşeri sermayesi olmasına rağmen imkanlardan, özellikle iktisadi açıdan faydalanamadığını, değerlendiremediğini maalesef üzülerek görüyorum. Son 15-20 yıldır Samsun ekonomik açıdan sürekli geriye doğru gidiyor. Samsun'un birçok ilçesi ciddi göç veriyor. Bunlardan ortaya çıkan sonuç şu; Samsun'un ciddi bir potansiyeli var ancak bu potansiyel bana göre değerlendirelemiyor. Burada biz siyasilerin, ülkeyi yönetenlerin, yerel yöneticilerin elbette bir sorumluluğu var. Rakamlar Samsun'un geliştiğini göstermiyor. Samsun geçmişteki gelişmişliğini maalesef koruyamamış" ifadelerini kullandı. 

Samsun'da yeni öğrencilere sıcak karşılama! Samsun'da yeni öğrencilere sıcak karşılama!

SAMSUN HABER İLE İLGİLİ İÇERİKLERE GÖZ ATIN.