Gazetemizin gündeme getirdiği, sokak hayvanlarının üremelerinin kontrol altına alınarak, kısırlaştırma merkezlerinin kurulması ile ilgili HAYTAP Samsun İl Temsilcisi Gül Turan'ın çağrısına İlkadım Belediye Başkanı Necattin Demirtaş destek verdi.

HAYTAP Samsun İl Temsilcisi Gül Turan'ın sokak hayvanlarının üremelerinin kontrol altına alınması ile ilgili gazetemiz aracılığıyla yaptığı çağrıya İlkadım Belediye Başkanı Necattin Demirtaş, "Ortak bir çözüm üretme noktasında her türlü mücadeleyi vermeye hazırız" dedi.

Samsun haber: Terme'de uyuşturucu operasyonu! Samsun haber: Terme'de uyuşturucu operasyonu!

"EN BÜYÜK PROBLEMİMİZ"

HAYTAP Samsun İl Temsilcisi Gül Turan, KİHAYKO Samsun İl Temsilcisi Birol Benuğur, Samsun Barosu Hayvan Hakları Komisyonu Üyeleri İncilay Toraman ve İrem Meral, OMÜ Veterinerlik Fakültesi İç Hastalıkları Anabilim Dalı Prof. Dr. Duygu Dalgın ve Prof. Dr. Fevzi Uyar, sokak hayvanlarıyla ilgili Başkan Demirtaş'la görüştü. Türkiye’nin gündeminde olan sokak hayvanları sorunu gün geçtikçe ilçede ilerlemeye devam ettiğini dikkat çeken Başkan Demirtaş, “Sokaktaki sevimli dostlarımız için yaşam mücadelesi her geçen gün giderek zorlaşıyor. Bir tarafta sokak hayvanlarını seven destekleyen bir tarafta onlarla aynı ortamda yaşamak istemeyen vatandaşlarımız var. Özellikle sokaklarda başıboş dolaşan sahipsiz köpek sorunu en büyük problemimiz haline geldi. Artan başıboş hayvan popülasyonun üremesini kısırlaştırmayla önüne geçileceğini düşünüyorum. Ortak bir çözüm üretme noktasında her türlü mücadeleyi vermeye hazırız” diye konuştu.

SAMSUN HABER İLE İLGİLİ İÇERİKLERE GÖZ ATIN.