Samsun'da ilham veren caminin restorasyonu tamamlandı! Samsun'da ilham veren caminin restorasyonu tamamlandı!

Samsun Lokantacılar, Pastacılar, Tatlıcılar ve Pideciler Odası Başkanı İsmail Balcı, kentte gerçekleştirilen organizasyonlar, gelen yerli ve yabancı misafirler sayesinde piyasanın hareketlenmeye başladığını belirterek, "Bizler esnafımızla birlikte Samsun'u güzellikleriyle ön plana çıkarmak istiyoruz" dedi. 

"NE KADAR MİSAFİR GELİRSE O KADAR MUTLU OLURUZ"

Samsun Valisi Orhan Tavlı'nın başkanlığında, Büyükşehir Belediye Başkanı Halit Doğan'ın katkılarıyla yapılan toplantıların hepsine katıldıklarını kaydeden Balcı şunları söyledi: "Bizler Samsun'u, ilçelerindeki tüm lezzetleriyle gündeme taşıyalım istiyoruz. Biz de bu noktada misafirperverliğimizi göstereceğiz, güzel hizmet sunacağız ve gelen misafirler Samsun'dan memnun ayrılacak. Bu sene bu konuda ciddi bir çalışma yapıldı. Biz de katkı verdik. Kültür Yolu Festivali'ne de ilk defa gastronomi dahil edildi. İlk olmasına rağmen hem esnafa katkısı oldu hem de misafirler buradaki lezzetleri tatma fırsatı buldu. Organizasyonları artırmamız lazım. Esnafın bu işe daha çok dahil edilmesini isteriz. Kruvaziyer gemisiyle gelen turistlerin de esnafımıza katkısı olmaya başladı. Biz Samsun'un olumsuz olaylarla değil, güzellikleriyle gündeme gelmesini istiyoruz. Bu kadar güzel bir şehre insanlar gelecekse güzelliklerle gündeme taşıyalım. Bizim gibi STK'lar da güzellikleri artırmak için destek vereceğiz. Samsun'a ne kadar misafir gelirse buradaki esnaf da o kadar mutlu olur." 

ESNAF HAK ETTİĞİ DEĞERİ GÖRMEK İSTİYOR

Hizmeti, ikramları en iyi şekilde yapma gayretinde olduklarını dile getiren Balcı "Samsun'un esnafı dürüst esnaftır. Fırsatçılık yapmaya çalışmaz, ahlaklıdır. Ama şunu da unutmamak lazım küçük ve orta ölçekli esnaf bu ülkenin emniyet sibobudur. Devletinin her zaman yanındadır ama esnafı da üzmemek lazım. Biz de hak ettiğimiz değeri görmek istiyoruz" diye konuştu.

SAMSUN HABER İLE İLGİLİ İÇERİKLERE GÖZ ATIN.

Muhabir: ELVAN İLHAN