SAMSUN'DA KADINLARA VE ÇOCUKLARA ÖZEL PLAJ

Samsun'da 40 kilometrelik uzun sahil şeridinde yer alan çok sayıda plaj bulunuyor.  İçlerinden Fener Plajı ise, kadınlara ve çocuklara özel olması sebebiyle yoğun ilgi görüyor. Samsun'un Mavi Bayrak ödüllü plajlarından olan Fener Plajı, sezonda 31 Ağustos tarihine kadar vatandaşlara hizmet sunuyor.

SAMSUN FENER PLAJI NEREDEDİR?

Fener Plajı şehir merkezine yürüyerek 10 dk uzaklıkta yer alıyor. Mavi bayrak sahibi olan fener plajının sahil şeridinin uzunluğu 235 metre, genişliği ise 50 metre.  Plajın adı ise, liman üzerinde bulunan fenerden geliyor. Batı Park’ın hemen yanında yer alan plajın kum yapısı ince ve denizi berrak bir özelliğe sahip. Girişi ücretli olan bu güzel sahile vatandaşlar yoğun ilgi gösteriyor. Çevresinde konaklama tesisleri de yer alıyor.

SAMSUN FENER PLAJI'NA NASIL GİDİLİR?

Şehir merkezine 10 dakika yürüme mesafesinde olan Samsun Fener Plajı'na otobüs, tramvay ve dolmuş ile ulaşım sağlamak mümkün. Tramvay kullanan vatandaşların ise, Fener Durağı'nda inip yaklaşık 2 dakika yürümeleri gerekiyor.

FENER PLAJI ÇOCUKLAR İÇİN ÜCRETLİ Mİ?

Yetişkinler için giriş ücretinin 50 TL olduğu Samsun Fener Plajı'nda, 10 yaş altı çocuklar için ücretsiz hizmet sunuluyor.

ELVAN İLHAN 

Samsun'da emlakçı ve eşi öldürülmüştü! O olayda karar belli oldu Samsun'da emlakçı ve eşi öldürülmüştü! O olayda karar belli oldu

SAMSUN HABER İLE İLGİLİ İÇERİKLERE GÖZ ATIN.