banner1365

banner1496

banner1499

banner1334

02.08.2019, 08:42 101

Samsun esnafı bunu konuşuyor

Son günlerde siz de mutlaka rastlamışsınızdır. Samsun Gazetesi “Büyüyen Esnaf, Büyüyen Samsun” diye bir kampanya daha doğrusu bir hamle yaptı. Şehrin esnaflarının kampanyalarını ücretsiz olarak yayınlıyor. Esnafa destek olmak bir tarafa, birlikte olursak daha güçlü oluruz mesajı veriyor.

Yani ortaya kendi varlığını koyarak bu şehre inandığını, bu şehirde yaşamanın bir sorumluluk getirdiğini ve gerekli zamanlarda taşın altına sadece elini değil, gerektiğinde gövdesini de koyabileceğini gösteriyor. Bu şehir hepimizin ortak değeri diyor.

Eğer bir şehirde yaşıyorsan, hele ki bu şehrin adı Samsun ise, proje, fikir, kampanya siz adına ne derseniz deyin, çok daha anlamlı oluyor. Yeri geldiğinde birlikte olmak, yeri geldiğinde bir olmak, yeri geldiğinde sağına soluna bakmadan şehrin dinamikleri için mücadele etmek işte böyle olur, OLMALI…

Her seferinde Samsun bizim ortak değerimiz, memleketimiz, aşımız evimiz diyerek sonradan başını kuma gömenler için de harika bir örnek teşkil ediyor. “Büyüyen Esnaf Büyüyen Samsun” Projesi bir çığ gibi büyüyor. Esnaf, bir gazetenin belki de en önemli kazanç kaynağının kendilerine ücretsiz olarak sunulmasının mutluluğunu yaşıyor.

Belki de hepsinden önemlisi, zor zamanlarda kendilerine uzanan bu dostluk elini sımsıkı tutuyor. Samsun Gazetesi sadece şehrimizde değil, belki de ülkemizde bir ilke imza atarak, dayanışmanın ne olduğunu müthiş bir çalışmayla herkese gösteriyor.

Neresinden bakarsanız bakın, nasıl değerlendirirseniz değerlendirin ve ne kadar sürerse sürsün Samsun Gazetesi bu hareketiyle, sadece esnafın değil, Samsun’un, Samsunlunun yanında olduğunu göstermiştir. Mesele maddiyat meselesi değildir. Bu mesele şehrinden yana bir irade ortaya koymak meselesidir.

Yarınlar ne getirir bilinmez. Bazen iyi oluruz, bazen kötü. İşler bazen istediğimiz gibi gitmez. Her şey üst üste gelir. İşte böyle zamanlar da bir dost eli, desteği ararsınız. Üstelik mesele illa para da değildir. Zor zamanlarda yanınızda kim var bilmek istersiniz.

Samsun Gazetesi zor zamanlarda dost eli olmuştur. Esnafımın yanındayım diyerek omuz omuza bir mücadeleye girmiştir. İradesini, yüreğini, gazetesini, televizyonunu, radyo ve dergisini sizin emrinize sunuyoruz demiştir.

Bu mesele maddi bir mesele olmaktan çıkmıştır. Samsun olmak meselesi, Samsunlu olmak meselesi haline gelmiştir.

Bayram öncesi bu şehre moral olmuştur.

Yorumlar (0)
banner1474
21°
parçalı bulutlu
Namaz Vakti 09 Temmuz 2020
İmsak 03:06
Güneş 05:03
Öğle 12:45
İkindi 16:44
Akşam 20:17
Yatsı 22:05