Samsun İl Emniyet Müdürlüğü, 25 Temmuz Dünya Boğulma Günü dolayısıyla Samsun'da vatandaşları boğulma vakalarına karşı uyardı.

Yaz aylarında meydana gelen suda boğulma vakalarını önlemek amacıyla, Samsun İl Emniyet Müdürü Dr. Ömer Urhal'ın talimatlarıyla, vatandaşları sahilden Toplum Destekli Polislik Şube Müdürlüğü ekipleri broşür dağıtımıyla, denizden Deniz Limanı Şube Müdürlüğü ekipleri tekne ve jet ski üzerinden sesli anonslarıyla, havadan da İnsansız Hava Araçları Büro Amirliği ekipleri dron üzerinden sesli ikazlarıyla bilgilendirip uyarıyor.

"ÖNCE CAN GÜVENLİĞİ"

"Dikkat! Önce can güvenliği" mottosuyla dağıtılan bildiride, vatandaşlar boğulma vakalarına karşı uyarıldı.

"HAYATIN KIYISINDAN UZAKLAŞMAYIN"

“Hayatınız bizin için kıymetli, lütfen hayatınızın kıyısından uzaklaşmayınız” başlığıyla yapılan anonslarda şu uyarılara yer verildi:

“Bilmediğiniz yerlerde denize tek başınıza girmeyin. Derinliği bilinmeyen, dibi görünmeyen suya balıklama atlamayın. Suda tehlikeli hareketler yapmaktan ve uzaklara açılmaktan kaçının. Yemek yedikten hemen sonra havuza ve denize girmeyin. Simit ve kolluğu da olsa çocuğunuzu suda yalnız bırakmayın. Yüzerken sürat motorlarına dikkat edin. Sulama kanallarında, barajlarda veya göletlerde yüzmeyin. Yüzerken emniyet şeritlerini geçmeyiniz, görevlilerin uyarı ve ikazlarını uyunuz.”

Kanal S Ana Haber Bülteni 12 Ağustos Cuma Kanal S Ana Haber Bülteni 12 Ağustos Cuma

SAMSUN HABER İLE İLGİLİ İÇERİKLERE GÖZ ATIN.