baskaynak hrsagency cemre
 
Samsun Sürücü Kursu çarsan bilgi

Samsun Eczacı Odası Uyardı! ‘Sağlığınızı Markette Kaybetmeyin’

featured

Samsun Eczacı Odası Uyardı! ‘Sağlığınızı Markette Kaybetmeyin’ Samsun Eczacı Odası, yaptığı açıklama ile ilaç formundaki vitamin ve gıda takviyelerinin marketlerde ve internette satılmasının halk sağlığı açısından tehlike oluşturduğunu bildirdi

WhatsApp Image 2021 10 17 at 18.00.38 Ana Manşet

Samsun Eczacı Odası, vitaminler ve gıda takviyelerinin marketler ve internette satılmasına eleştirilerde bulunaraj bu durumun halk sağlığı açısından tehlike oluşturduğunu muhakkak doktor ve eczacıya danışılması gerektiğini açıkladı.

WhatsApp Image 2021 10 17 at 18.00.39 Ana Manşet

“İLAÇ ECZACININ İŞİDİR”
Koronavirüs salgını sonrası bağışıklık sistemini güçlendirmek isteyen vatandaşlar, vitamin ve takviye edici gıdalara yoğun ilgi gösterdi. Eczacılar ise Türkiye’de bazı mağaza ve marketler ‘vitamin ve takviye gıda’ reyonları açmasına tepki gösterdi. Samsun Eczacı Odası ise İlaç eczacının işidir” açıklamasında bulunarak vatandaşa çağrı yaptı.

WhatsApp Image 2021 10 17 at 18.00.40 Ana Manşet

“SAĞLIK AÇISINDAN SAKINCALIDIR”
Samsun Eczacı Odası’nın sosyal medya hesabından yapılan paylaşımda şu ifadelere yer verildi: “İlaç formundaki vitamin ve gıda takviyelerinin marketlerde ve internette satılması halk sağlığı açısından sakıncalıdır. Sağlığınıza ilişkin her ürünü doktoronunuzun önerisiyle eczacınıza danışın. Marketten alabileceğiniz en iyi vitamin taze meyvedir. İlaç eczacının işidir. Sağlınızı internet ve market raflarında kaybetmeyin.”

Dilber BAHADIR

WhatsApp Image 2021 10 17 at 18.00.39 1 Ana Manşet

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Uygulamayı Yükle

Samsun'a Dair Tüm Haberleri Yakından Takip Etmek İçin Uygulamamızı İndirin.