Samsun'da 'Kudüs' tepkisi… Seri katil Amerika!

Amerika Birleşik Devletleri (ABD) Başkanı Donald Trump’ın Kudüs’ü İsrail’in başkenti olarak tanıyacaklarını söylemesi ve Amerikan Büyükelçiliğini Kudüs’e taşıyacaklarına dair yaptığı açıklamalar, Samsun'da tepkiyle karşılandı            

-------------------

Anadolu Gençlik Derneği Samsun Şubesi üyeleri, Site Camisi önünde toplanarak ABD ve İsrail’i protesto etti.

Grup adına açıklama yapan Anadolu Gençlik Derneği Samsun Şube Başkan Yardımcısı Ömer Faruk Karaman, “Kudüs ile ilgili böyle hadsiz ve hukuksuz bir tasarruf ABD’yi de İsrail’i de hiç ummadıkları bir neticeyle karşı karşıya bırakacaktır. ABD, Afganistan’dan Irak’a, Suriye’den Libya’ya İslam coğrafyasını kana boyayan seri bir katildi. ABD’nin siyonist işgalin ilk günlerinden beri terör şebekesi olan İsrail’i kanatları altına aldığını herkes görüyor. ABD’nin ipiyle kuyuya inilmez ve siyonist İsrail ancak güçten anlar. İslam coğrafyasında kim kendi halkına rağmen ABD ve İsrail ile iş tutmuşsa hüsrana uğramıştır" dedi.

'AMERİKAN ASKERİ İSTEMİYORUZ'

Konuşmasının son bölümününde Orta Doğu coğrafyasında Amerikan üssü görmediklerini belirten Karaman, "Bu coğrafyada Amerikan askeri görmek istemiyoruz. Yapmamız gereken bölge başkentleri ve bölgenin Müslüman halklarıyla kucaklaşmaktır. Kudüs’e sahip çıkmayana sahip çıkılmayacaktır” dile konuştu.

YORUM EKLE

banner650

banner826