Samsun'da isyan ettiren kaza: Artık yeter!

Samsun'un Canik İlçesi'nde kamyon sürücüsü karşıdan karşıya geçmekte olan 3 kişiye çarptı.
Canik içesi Kuzeyyıldızı Mahallesi çevre yolu üst geçit altındaki kavşakta meydana gelen kazada, Selahattin A., (29) idaresindeki kamyon karşıdan karşıya geçmekte olan anne Fatma Ulusoy (67) ve çocukları Hüseyin Ulusoy, (48) Mehmet Ulusoy'a çarptı. 

ANNE AĞIR YARALANDI
Karşıya geçmek isteyen kadın ağır yaralanırken bir ayağı kamyon lastiğinin altında kaldı. Çocukları ise kazayı hafif yaralı olarat atlattı. Üç yaralı da 112 Acil Servis ekipleri tarafından Eğitim ve Araştırma Hastanesi'ne kaldırıldı. Anne Fatma Ulusoy'un durumunun ağır olduğu öğrenildi.

GÖZALTINA ALINDI
Üç kişinin yaralanmasına neden olan kamyon sürücüsü Selahattin A., polis ekipleri tarafından Gazi Devlet Hastanesi'ne ardından da ifadesinin alınması üzerine emniyete götürüldü.

VATANDAŞLARDAN BÜYÜK ÖFKE!..
Canik Kuzeyyıldızı  Mahallesi sakinleri aynı bölgede defalarda kaza yaşanması üzerine adeta isyan etti. Samsun Canlı Haber TV'ye mikrofonuna konuşan mahalle sakinleri, "Artık yeter, kaç kişinin daha yaralanması lazım. Buranın ışıklarının yakılması için ne bekleniyor? İlla şehrin ileri gelenlerinden birisinin veya akrabasının kaza yaparak ölmesi mi lazım. Neden buraya el atılmıyor. Işık var ama yanmıyor yeter.  Kamyon sürücüsü hızlı bir şekilde geldi, yaşlı kadın buradan geçemedi kamyonun altında kaldı. Ayağı paramparçaydı. Yazık değil mi insanlara" dedi. 

'ÇOCUKLARIMIZ KORKUYLA GEÇİYOR'
Kazanın yaşandığı bölgeden geçmek üzere olan Hatun Karakuş, "Ben işten yeni geldim. Saat 4 şuanda yine de fazla beklemedim. Akşam olunca yarım saat beklediğimiz oluyor. Sürücüler hızlı geçiyor. Benim ve başkalarının okula giden çocukları var. Buradan geçmek zorunda oluyorlar. Korkarak geçiyorlar, biz evde rahat oturamıyoruz. Sürekli çocuklarımı tembihliyorum. Karşıya geçerken dikkatli olmaları yönünde uyarıyorum. Buranın ışıklarının yanmasını istiyoruz. Kaç kişinin daha canı yanması lazım" diye konuştu. 

Haber: Ali BİROL

YORUM EKLE

banner650

banner826