banner1365

banner1469

banner1345

banner1468

Samsun'da Belediye Meclis Üyeleri ne kadar maaş alacak?

SAMSUN 02.04.2019, 18:09
Samsun'da Belediye Meclis Üyeleri ne kadar maaş alacak?
1/19

Türkiye 31 Mart Yerel Seçimleri'ni geride bırakırken, 57 milyon kişi sandığa giderek beldelerini yönetecek başkanları ve belediye meclis üyelerini belirledi.

Seçimlerin ardından en çok merak edilen konuların başında ise belediye meclis üyelerinin ne kadar maaş alacağı geldi. Bilindiği gibi belediye meclis üyelerinin maaşı nüfusuna göre değişirken, 'belediye meclis üyesi maaş alır mı? Belediye meclis üyesi maaşı 2019 ne kadar? Belediye meclis üyesi maaşları 2019 ne kadar?' sorularının cevabını ve Samsun'daki belediye meclis üyelerinin ne kadar maaş alacağını haberimizde bulabilirsiniz.

Bilindiği gibi belediye meclis üyelerinin sabit bir maaşı bulunmamakta ve katıldıkları oturum başına ücret hak etmektedirler. Belediye meclis üyesinin oturum başına aldığı ücrete 'Huzur hakkı' denirken, ücretler nüfusa göre değişmekte ve siyasi arenadaki diğer ücretlere göre son derece cüzi miktarda olmaktadır. Belediye meclisleri genellikle her ayın ilk haftasında toplanırken, olağan dışı durumlar hariç genel olarak ayda iki toplantı düzenlenmektedir. Büyükşehirde ise her ayın ikinci haftasında belediye meclisi toplantısı yapılmaktadır.

Rakamlar 31 Aralık 2018 sonunun rakamlarıdır ve rakamlara 2019 yılında enflasyon oranında zam yapılması beklenmektedir.

İşte Samsun'da belediye meclis üyelerinin maaşları