doğa

samsunsurucukursu

5s

izosam


Samsun Cumhuriyet Meydanı Ranta mı Kurban Ediliyor?

samsun-cumhuriyet-meydani-ranta-mi-kurban-ediliyor
Abone Ol

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Samsun Cumhuriyet Meydanı Ranta mı Kurban Ediliyor? Samsun Cumhuriyet Meydanı’nın Kentsel Dönüşüm alanı ilan edildiği alanda işyerleri bulunan mülk ve işletme sahiplerinin bazıları yapılan projede rant olduğunu iddia etti

 

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın imzasıyla, Samsun Büyükşehir Belediyesi tarafından Cumhuriyet Meydanı’nın kentsel dönüşüm ve gelişim proje alanı ilan edilmesine karar verilen alanda işyerleri bulunan mülk ve işletme sahiplerinin bazısı mağdur edildiklerini söylerken bazısı ise yapılan projede rant olduğunu öne sürdü

OZCAN KOK Ana Manşet

MİLYONLAR HARCIYORLAR

Özcan KÖK: Zaten küçük esnaf koronavirüs sebebiyle çok zor durumda kaldı. Ne yapacağımızı bilmiyoruz, çaresiziz. Başka gidecek yerimiz yok. Evliyim, ve çoluk çocuğum var. Bu durumdan dolayı mağdur edileceğiz. İnsanların malına çöküyorlar. Burada rant dönüyor. Böyle saçma bir proje olamaz. Para yok diyorlar ama böylesine gereksiz bir proje için milyonlar harcıyorlar. Küçük esnafa destek çıkmadıkları gibi destek çıktıkları esnafların hepsi zengin insanlar.

TARIK AKAN Ana Manşet

RANTA KURBAN GİDİYOR

Tarık AKAN: Burası ranta kurban gidiyor. Yaklaşık 600 kişi buradan evine ekmek götürüyor. Burayı açık alan yapmanın bir mantığı yok. Yeterince işsiz insanımız var. Bunların içine bizi de ekleyecekler. İstihdam alanı oluşturacaklarına, istihdam alanını ortadan kaldırıyorlar.

ERKAN GUVEN Ana Manşet

15 BİN LİRA MASRAF ETTİM

Erkan GÜVEN: Dükkanıma daha yeni masraf ettim. Çok mağdur durumdayım. Yıkılmasının sebebi nedir? Bize bir yer gösterecekler mi? Herhangi bir bilgi vermediler. Kimse yanımıza gelip bizimle konuşmadı. Sahur vakti Kentsel Dönüşüm ilan edildiğini gördüm. 15 bin lira civarında masrafımız var. Bu masraflarımın hepsi boşa gidecek. Madem yıkacaklar, bizim mağduriyetimizi gidersinler. Elimizi kolumuzu bağladılar.

MUSTAFA OZEN Ana Manşet

BİZİM İÇİN YIKIM

Mustafa ÖZEN: Elektrik parasını dahi ödeyemediğimiz bir süreçte böyle karar alınması bizim için yıkım demektir. Buradaki tüm esnaf böyle düşünüyor. Devlet nasıl bir gerekçeyle bize gelecek, bilmiyoruz. Bizimle temasa geçilmedi. ‘Kardeşim, biz buraları yıkacağız’ demekle olmuyor. Zor durumdayız. Buranın yıkılması bizim için kötü olur.

EMINE YATMAN Ana Manşet

ÖNCELİĞİMİZ YIKILMAMASIDIR

Emine YATMAN: Tek önceliğimiz yıkılmamasıdır. Kiracılar olarak biz de mağdur durumdayız. Yeni bir düzen ve işyeri arama yoluna gireceğiz. İnşallah hakkımızda hayırlısı olur. Bize herhangi bir yol gösterilmedi. Sonucunun ne olacağını hep beraber göreceğiz.

Emre ÖNCEL

 

Samsun haberlerine kolay ve hızlı bir şekilde ulaşım sağlayabilmeniz adına sitemizin ana sayfasını ziyaret edebilirsiniz.


E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

2 Yorum

  1. ayse-colak_avatar
    2 ay önce

    En ufak rant varsa haram zıkkım olsun boğazlarinda kalsın…

  2. ayse-colak_avatar
    2 ay önce

    En ufak rant varsa haram zıkkım olsun boğazlarinda kalsın…