Samsun Çarşamba Havaalanında İstanbul seferini yapacak olan uçakta bomba paniği yaşandı. Samsun'dan İstanbul seferini yapacak olan uçakta bir yolcu valizinde bomba olduğunu söyleyince, güvenlik güçleri alarma geçti.

Samsun Çarşamba Havalanında saat 22:40'da İstanbul seferini gerçekleştirecek yolcu uçağında bir yolcunun valizinde bomba olduğunu söylemesi üzerine panik yaşandı.

Edinilen bilgiye göre Çarşamba Havaalanında, İstanbul seferini yapmaya hazırlanan uçakta, kabun görevlileri yaşlı bir yolcunun valizinden şüphelendi. Kabin görevlisinin yaşlı kadına valizinin neden ağır olduğunu surduğu bu soru üzerine yolcunun "Valizimde bomba var" dediği iddia edildi. Uçak içerisinde yaşanan bu dialog sonrası, uçakta görev yapan kabin görevlileri durumu havalanı yetkililerine bildirdi. Bomba ihbarı üzerine Çarşamba Havalanında polisler alarma geçerken, yolcular ise uçaktan indirildi. Polislerin yolcu uçağında bomba arama köpekleri eşliğinde arama yaptığı öğrenildi. İhbar nedeniyle havalanına ambulans ve itfaiye ekiplerinin de sevk edildiği bildirilirken, 'Valizimde bomba var' diyen yolcunun ifadesi savcı tarafından alındı. yapılan aramada uçakta bomba bulunmazken, söz konusu uçağın İstanbul seferi iptal edildi. Uçağın sabah saatlerinde Samsun'dan ayrılacağı öğrenilirken, yolcuların Çarşamba Havalanında bekletildiği kaydedildi.

Canik Özdemir Bayraktar Keşif Kampüsü’ne ziyaret Canik Özdemir Bayraktar Keşif Kampüsü’ne ziyaret