doğa samsun surucu kursu duru
 
5s dikey arslan bilgi

Samsun Büyükşehir’e Kumsal Tepkisi!

Samsun-Büyükşehir'e-Kumsal-Tepkisi!123
Daha Fazla Göster

Samsun Büyükşehir’e Kumsal Tepkisi! Samsun Büyükşehir Belediyesi’ne ait iş makinelerinin taş dökme çalışması vatandaşların tepkisine neden oldu

Samsun’un Atakum İlçesi’nde, Büyükşehir Belediyesi ekiplerinin “onarım çalışması” adı altında Güzelyalı sahili kumsalına taş döktüğünü gören vatandaşlar, iş makinelerinin önüne geçerek, tepkilerini ortaya koydu.

WhatsApp Image 2021 08 22 at 18.37.17 Ana Manşet

KUMSALA TAŞ DÖKÜLDÜ
Atakent yöresinde Güzelyalı Mahellesi sahil yolunda “onarım” iddiasıyla kumsala taş döken Samsun Büyükşehir Belediyesi’ne ait iş makineleri 500 metrelik alanı doldurdu. Bu arada, çalışmaları gören vatandaşlar sahile akın ederek, iş makinelerinin önüne geçti.

WhatsApp Image 2021 08 22 at 18.37.12 Ana Manşet

ALKIŞLI PROTESTO
Protestolar üzerine olay yerine polisler ile Samsun Büyükşehir Belediyesi Yol Yapım Bakım ve Onarım Dairesi Başkanı Ahmet Bayır da geldi. Kumsala taş dökülmesini istemeyen Atakumluların tepkisiyle karşılaşan Bayır, önce taşların iş makinesinin sahilde rahat bir şekilde çalışması için döküldüğünü ardından ‘Her yer kum olmayacak. Bazı bölgeler taş olmak zorunda” dedi. Bayır, çelişkili açıklamalarının ardından vatandaşların alkışlı tepkisiyle karşılaştı. Sahilde yapılan çalışmayla ilgili projeyi görmek isteyen vatandaşların eleştirisi üzerine Bayır, son olarak sahilin kum olarak kalacağını belirtti.

WhatsApp Image 2021 08 22 at 18.37.26 Ana Manşet

BETONLAŞMAYA HAYIR
Bu arada, kumsalın bozulmamasını isteyen yöre sakinleri, “Bu betonlaşma merakını anlamıyoruz. Atakum sahili bizim için önemli. Güzelim sahil yok oluyor. Denizimizi, doğamızı kendi haline bırakın. Artık üzerinde daha fazla çalışma yapmayın. Buna artık bir ‘dur’ deyin. Buraya taş dökülmesini istemiyoruz. İzin vermeyeceğiz. Atakum sahili üzerinde deney yapmaktan vazgeçin” diyerek tepkilerini dile getirdi.

Merve İLHAN

samsun buyuksehir sahili betonlastiriyor Ana Manşet

samsun buyuksehir kum isyani 1 Ana Manşet

Merve İLHAN

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir