doğa yataks cemre
 
5s dikey akın bilgi

Samsun Büyükşehir’de Rüşvet İddiası! Siyasilerden Tepki: ‘Kamu Vicdanı Rahatlamadı’

Samsun-Büyükşehir'de-Rüşvet-İddiası!-Siyasilerden-Tepki-'Kamu-Vicdanı-Rahatlamadı'
Daha Fazla Göster

Samsun Büyükşehir’de Rüşvet İddiası! Siyasilerden Tepki: ‘Kamu Vicdanı Rahatlamadı’ Samsun’da Saadet Partisi İl Başkanı Salih Şen ve CHP İl Başkan Yardımcısı Umut Alkaç, ‘rüşvet almak’ suçundan hapis cezasına çarptırılan Büyükşehir Belediyesi Mali Hizmetler Daire Başkanı Bahattin K. davasının sonucunda, kamu vicdanının rahatlatmadığını söyledi

Samsun Buyuksehirde Rusvet Iddiasi 6543 Ana Manşet

Samsun Saadet Partisi İl Başkanı Salih Şen ve CHP İl Başkan Yardımcısı Umut Alkaç, ‘rüşvet alma’ suçundan 4 yıl 2 ay hapis cezasına çarptırılan ve yattığı süre göz önünde bulundurularak mahkeme kararıyla serbest bırakılan Büyükşehir Belediyesi Mali Hizmetler Daire Başkanı Bahattin K’nın suçu tek başına işlemediğini düşündüklerini belirtti.

Samsun’da dün hakim karşısına çıkan Bahattin K’nın rüşvet alma suçundan 4 yıl 2 ay hapis ceza verilerek ve yattığı süre göz önünde bulundurularak mahkeme kararıyla serbest bırakılmasına CHP ve Saadet Partisi Samsun İl Başkanlığı’ndan tepki geldi.

WhatsApp Image 2021 10 20 at 17.23.33 Ana Manşet

‘TAKİPÇİSİ OLACAĞIZ’
Seçim ve Hukuk İşlerinden Sorumlu İl Başkan Yardımcısı Umut Alkaç yaptığı açıklamada, “Kamunun kaynaklarını kullanmak suretiyle kendilerine rüşvet yolu ile menfaat sağlayan bir organizasyon ortaya çıkarılabilecek iken gerekli soruşturma yapılmamış, maddi gerçek tam olarak ortaya çıkartılmamıştır. Samsun Büyükşehir Belediyesi’ndeki rüşvet çarkı tüm boyutlarıyla aydınlatılmamıştır. Kamu yetkilerini kötüye kullanan, bu sayede milyonlarca lira değerinde haksız servet edinen bir organizasyonun sadece çantacısı olan Bahattin K’ya verilen ceza göstermelik ve yetersizdir. Kamu vicdanını rahatlatacak, yargıya güven sağlayacak bir soruşturma ve yargılama yapılmamıştır. Halkın yararına çalışması gerekirken kendi menfaatlerine çalışıp suç işleyenlere gereken ceza verilmemiş, neticeten adalet tecelli etmemiştir. Adalet tecelli edene kadar CHP olarak konunun takipçisi olmaya devam edeceğiz” ifadelerine yer verdi.

21 bahattin yorum scaled Ana Manşet

HANGİ GEREKÇEYLE SALIVERİLDİ?
Bahattin K’nın hangi gerekçeyle salıverildiği hakkında bilgi sahibi olmadığını belirten SP Samsun İl Başkanı Salih Şen ise şunları söyledi:

“Bahattin K. değişik belediyelerde görev yapmış birisi. Buralarda görev yaptığı süre içerisinde bu söylemlerini basından duyduk. Bu, bir kişinin eliyle yapılabilecek bir şey olmadığını tahmin ediyorum. Temelde başka uzantıların olabileceğini düşünüyorum. Görünmeyenlerin tespit edilmesinin doğru olacağını düşünüyorum. Bu kadar kapsamlı bir operasyon bir kişi tarafından yapılamaz. Önemli olan o uzantılarına ulaşabilmektir.”

Dilber BAHADIR

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir