doğa yataks duru
5s arslan bilgi

Samsun Büyükşehir Belediyesi’nin ‘Kum Laleleri’ Skandalı Meclis Gündeminde!

bedri-yasar-kum-lalelerini-meclise-tasidi
Abone Ol

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Samsun Büyükşehir Belediyesi’nin ‘Kum Laleleri’ Skandalı Meclis Gündeminde! İYİ Parti Yerel Yönetimler Başkan Yardımcısı ve Samsun Milletvekili Bedri Yaşar, Alaçam İlçesi’nde bulunan ve Büyükşehir tarafından biçilen kum zambakları ile ilgili konuyu TBMM’ye taşıdı

İYİ Parti Yerel Yönetimler Başkan Yardımcısı ve Samsun Milletvekili Bedri Yaşar, Alaçam İlçesi Geyikkoşan Sahili’ndeki koruma altında olan kum zambaklarının, hiçbir bilgisi olmayan belediye görevlileri tarafından ot niyetine biçildiğini belirterek, “Bu turizm alanlarında faaliyet gösteren, her kim olursa olsun, ne vasıfta insan olursa olsun deneyimli ve eğitimli olması lazım” dedi.

15 zambak buyuksehir 2 Ana Manşet

EĞİTİM ŞART

Alaçam sahilindeki kum zambaklarının belediye görevlilerince yok edilmesini Türkiye Büyük Millet Meclisi gündemine taşıyan Milletvekili Yaşar, “Alaçam’da sahilde kum zambakları var. Belki de Türkiye’de hiçbir sahilde olmayan bir plaj, sahil düşünün. Gelincik tarlası gibi, zambakların olduğu bir alanı düşünün. Ama bu konuda uzman olmayan, hiçbir bilgisi olmayan belediye görevlileri, bunları ot niyetine sıyırdı geçti. Halbuki bunlar dokunulması bile yasak olan ürünler. Demek ki bu konuyla ilgili bizim daha ciddi bir bilinçlendirme yapmamız lazım. Bu turizm alanlarında faaliyet gösteren, her kim olursa olsun, ne vasıfta insan olursa olsun deneyimli ve eğitimli olması lazım” ifadelerini kullandı.

YANLIŞTAN DÖNÜLDÜ

Yaşar ayrıca, Kızılırmak Deltası Kuş Cenneti’nde düğün organizasyonları yapılmasından vazgeçilmesi ile büyük bir yanlıştan dönüldüğünü ifade ederek şunları söyledi: “Kızılırmak Deltası’nda 386 çeşit kuş türü, Subasar Ormanları, doğaya salınmış manda varlığı var. Bu sit alanı içerisinde, Kızılırmak Deltası üzerinde yılkı atlarının yaşadığı doğal ortam var. Burada belli tesisler yapıldı. Ama sonunda biz ne yaptık, biliyor musunuz? Orada, bir yere dedik ki : Burada düğün salonu olsun. Burada müzikli, eğlenceli bir şey olduğu zaman, orada yumurtlama döneminde olan kuş türlerinin, barınma şansı var mı? Yok! Neyse ki sağduyu galip geldi ve buraya yapılmaktan vazgeçildi. Geçtiğimiz dönemde orada bir de yangın çıktı. Endişemiz vardı, yangından kaynaklanan bir yapılaşma olur mu diye. Ümit ediyorum ki olmaz” diye konuştu.


E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

1 Yorum

  1. 2 gün önce

    Sımtafa kendi beyninden habersiz karşısındakilere sakat beyinli diyecek kadar rahatsız