doğa calven duru
 
5s dikey izosam bilgi

Samsun Büyükşehir Belediyesi’ne 30 Ağustos’ta Eleştiri Yağmuru! ‘Tesadüf Mü?’

samsun-buyuksehir-30-agustos-skandali-3008
Daha Fazla Göster

Samsun Büyükşehir Belediyesi’nden 30 Ağustos Skandalı! ‘Tesadüf Mü?’ Türk tarihinin en önemli zaferinin 99. yıldönümünde “Dondurma Şenliği” yapan ve Zafer Kupası yarışlarında kullanılan madalya platformundaki tarihi 30 Ağustos yerine 31 Ağustos yazan Samsun Büyükşehir Belediyesi’nin iki etkinlikle ilgili tavrına eleştiri yağdı.

Samsun Büyükşehir Belediyesi büyük zaferin 99. yıldönümüne ilişkin etkinlikler yapmak yerine “Dondurma Şenliği” düzenlemesinin ardından dün yapılan “Zafer Kupası”nda madalya platformuna 30 Ağustos yerine 31 Ağustos tarihi ibaresinin yer alması, “Türkün Destanına gölge mi düşürülmek isteniyor?” sorusunu akıllara getirdi.

30 agustos skandaliic Ana Manşet

“BAŞKA GÜN MÜ BULAMADINIZ”

Samsun Büyükşehir Belediyesi’nin 30 Ağustos Zafer Bayramı’nda düzenlediği Dondurma Şenliği ile ilgili vatandaşlar, “Bu etkinliği 23 Nisan’da yapsaydın daha iyi olmaz mıydı? Ya da başka tarihte… 30 Ağustos Zafer Bayramı’nda tarihimizle alakalı başka bir şey kalmadı mı şaka gibisiniz” ifadeleriyle tepki gösterirken, Zafer Kupası’nın tarihinde 31 Ağustos tarihi ibaresinin yer almasına ise “Bu kadar tesadüf mümkün mü? Pes artık. ” şeklinde yorumladı.

31 tesadf 1 scaled Ana Manşet

31 tesadf 2 Ana Manşet

31 tesadf 3 Ana Manşet

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

1 Yorum

  1. 4 hafta önce

    Atatürk ve cumhuriyet düşmanlarından 30 ağustos zaferini kutlamasını beklemek safdilliktir.