baskaynak Final Okulları cemre
 
5s dikey çarsan HRS Ajans

Samsun Büyükşehir Belediyesi’nden Esnafa Tehdit İddiası!

featured

Samsun Büyükşehir Belediyesi’nden Esnafa Tehdit İddiası! CHP İlkadım İlçe Başkanı Metin Telatar, Samsun Büyükşehir Belediyesi’nin Saathane esnafını tehdit etmekten vazgeçmesi gerektiğini söyledi

CHP İlkadım İlçe Başkanı Metin Telatar, kendileri ziyaret eden Saathane esnafının tehdit edildiğini öne sürerek “Samsun Büyükşehir Belediyesi bu tehditlere bir son vermelidir” dedi.

WhatsApp Image 2021 12 02 at 19.32.58 1 Ana Manşet

“CİDDİ İŞ KAYBI OLDU”

Saathane Meydanı Dayanışma Temsilcisi Sefa Aşar, esnaf Kurtaran Karaca, Salih Keskin ve Mahmut Dönmez, Başkanı Metin Telatar’ı makamında ziyaret ederek, verdikleri mücadelede yanlarında oldukları için teşekkür etti. Başkan Telatar, ziyarette yaptığı açıklamada Samsun Büyükşehir Belediyesi’nin Saathane Projesi ve mahkeme süreçlerini yakından takip ettiklerini belirterek, “10 yıldır sürekli yapılan çalışmalar sonrasında esnafın çok ciddi iş kaybı olmuştur. Belediye tüm bölgedeki iş yerine kamulaştırma davası açmıştır. Tüm iş yerleri de belediyeye karşı dava açmıştır” diye konuştu.

WhatsApp Image 2021 12 02 at 19.32.58 Ana Manşet

‘ZULÜM HALİNE GELDİ’

Büyükşehir Beleidyesi’nin Saathane esnafını tehdit ettiğini öne süren Başkan Telatar, “Bölge İdare Mahkemesi ‘yürütmenin durdurması’ kararı vermiştir. Belediye adeta can çekişen esnafımıza süreci zulüm haline getirmiştir. Belediye artık esnafları tehdit etmekten vazgeçmeli. Vatandaşın devlete olan güveninin sarsılmamasına özen göstermelidir. Belediyenin yetkisi var diye yapılan müdahaleler, yatırımcıların güvenini olumsuz etkiler ve zarar verir” ifadelerini kullandı.

YÜRÜTMEYİ DURDURMA KARARI VERİLMİŞTİ

Samsun’da Saathane Meydanı Projesi kapsamında esnafın tepkisine rağmen Büyükşehir Belediyesi tarafından gerçekleştirilen kamulaştırmaya, Bölge İdare Mahkemesi İkinci İdari Dava Dairesi’nce yürütmeyi durdurma kararı verilmişti.

Hakan AKGÜN

SAMSUN HABER İLE İLGİLİ İÇERİKLERE GÖZ ATIN.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Uygulamayı Yükle

Samsun'a Dair Tüm Haberleri Yakından Takip Etmek İçin Uygulamamızı İndirin.