doğa calven cemre
 
5s dikey izosam bilgi

Samsun Büyükşehir Belediyesi’nde Rüşvet İddiası! O Kasadan Çıkanlar Dudak Uçuklattı…

Samsun-Büyükşehir-Belediyesi'nde-Rüşvet-İddiası!
Daha Fazla Göster

Samsun Büyükşehir Belediyesi’nde Rüşvet İddiası! O Kasadan Çıkanlar Dudak Uçuklattı…  Samsun’da rüşvet iddiasıyla tutuklanan Büyükşehir Belediyesi Mali Hizmetler Daire Başkanı Bahattin K.’nın kasasından çıkan servet dudak uçuklattı

WhatsApp Image 2021 09 19 at 21.42.28 Ana Manşet

Samsun’da rüşvet ve kara para aklama iddiasıyla tutuklanan, hakkında iki ayrı suçtan soruşturma başlatılarak dava açılan Büyükşehir Belediyesi Daire Başkanı Bahattin K’nın makam odasındaki kasada ele geçirilen servetin resmi tutanakları ortaya çıktı.

İŞTE O LİSTE
Samsun İl Emniyet Müdürlüğü KOM Şube Müdürlüğü ekiplerinin operasyonu sonucu Bahattin K’nın makam odasında yapılan aramada ele geçirilen altınlar, döviz ve banka hesap cüzdanları resmi tutanaklarla kayıt altına alındı. Bahattin K’nın odasındaki kasada ise; “135 bin avro, 36 bin lira, 6 kilo 430 gram altın, 13 çeyrek altın benzeri büyük boy altın, 75 tam ve 50 yarım, bin 59 çeyrek altın, 22 ayar 0,5 gram ibaresi olan 1 adet altın, toplam 10 gram altın, 1 tane üzerinde Atatürk portresi olan altın, 490 Gürcistan larisi, 8 farklı kişi adına çeşitli bankalara ait 24 adet hesap cüzdanı ve çeşitli meteryaller ele geçirilerek el konulduğu ortaya çıktı.

İLK MAHKEME 5 EKİM’DE
Ayrıca önceden rüşvet ve kara para aklama olarak birleştirilen dosyalar ayrıldı. Rüşvet davasının dosyası ayrı, kara para aklama suçunu içeren davanın dosyası ise ayrı olarak görülecek. Tutuklu olarak yargılanan Bahattin K’nın 5 Ekim tarihinde Samsun 1. Ağır Ceza Mahkemesi’nde hakim karşısına çıkarak yargılanmasına başlanacak.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir