Samsun Büyükşehir Belediyesi, Aile Şirketi Mi?

samsun-buyuksehir-belediyesi-aile-sirketi-mi
Abone Ol

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Samsun Büyükşehir Belediyesi, Aile Şirketi Mi? Samsun Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri Bayram’ın oğlundan sonra kızını da sınavsız memur yaptığı anlaşıldı. SASKİ Genel Müdürü Yanık da oğlunu aynı yöntemle memur yapmıştı. Genel Sekreter Yardımcısı Yıldız’ın kendisi de Samsun’da memur oldu, bir diğer yardımcının oğlu da belediyede işe başlatıldı.

Samsun Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri İlhan Bayram’ın oğlundan sonra kızını da “özel kalem” kadrosu üzerinden memur yaptığı anlaşıldı. Bayram’ın avukat kızı, SASKİ’de göreve başlarken, Genel Sekreter Yardımcısı Yıldız’ın bu yöntemle ilk kez memuriyete girdiği öğrenildi. SASKİ Genel Müdürü Yanık’ın oğlu memur olarak Terme’de çalışırken bir diğer Genel Sekreter Yardımcısı Ali Seyfi Küçükgöncü’nün oğlu da Büyükşehir’de işe başlatıldı. Büyükşehir Belediyesi’nde bazı siyasilerin yakınlarının da aynı yöntemle memur yapıldığı ileri sürüldü.

07 aile sirketi Ana Manşet

ŞİKAYETLE ORTAYA ÇIKTI

Samsun Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri İlhan Bayram ile SASKİ Genel Müdürü Bahattin Yanık’ın çocuklarını “özel kalem” kadrosundan sınavsız olarak memur yaptıkları, Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Büyükakın’a gelen bir şikayetle ortaya çıkmıştı. İddiaya göre, Kocaeli Su ve Kanalizasyon İdaresi (İSU) Genel Müdürü Ali Sağlık’ın oğlu Oğuz Sağlık’ı AK Partili Kandıra Belediyesi’nde işe yerleştirerek memur yaptıktan sonra, onu İSU’da göreve başlatmıştı.

İSU Genel Kurulu’nda ortaya çıkan skandala ‘Yazıklar olsun. Gereğini yapacağız’ diyen Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Büyükakın, konunun etik olmadığını, ancak hukuka da aykırılığı bulunmadığını, İSU Genel Müdürü Ali Sağlık’ın görevine devam edeceğini, memur yapılan oğlu Oğuz Sağlık’ın ise İSU’daki görevinden alınacağını açıklamıştı. Bu arada, Başkan Büyükakın’ın yaptığı araştırma sonucunda, daha önce Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreterliği görevinde bulunan Samsun Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri İlhan Bayram’ın mühendis oğlu Sina Bayram’ın, o dönemde İSU Genel Müdür Yardımcısı olan SASKİ Genel Müdürü Bahattin Yanık’ın oğlu Metehan Yanık’ın aynı yöntemle memur yapılarak işe alındığı ortaya çıktı.

BABALARIN TORPİLİ

Samsun Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri İlhan Bayram’ın mühendis oğlu Sina Bayram’dan sonra hukuk fakültesi mezunu kızı Semanur Bayram’ın da aynı yöntemle Derince Belediyesi “özel kalem” kadrosundan memur yapıldığı anlaşıldı. Av. Semanur Bayram’ın, babası İlhan Bayram’ın Samsun’da göreve başlamasından bir süre sonra SASKİ’de işbaşı yaptığı öğrenildi. Bilindiği gibi, aynı yöntemle Kocaeli’de memur yapılan SASKİ Genel Müdürü Yanık’ın oğlu Metehan Yanık, Samsun’un Terme İlçesi’nde Büyükşehir Belediyesi Fen İşleri Müdürü olarak göreve başlamıştı. Bu arada, Balıkesir Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı iken Samsun Büyükşehir Belediyesi’ne atanan Genel Sekreter Yardımcısı Ali Seyfi Küçükgöncü’nün oğlunun da Sosyal Yardımlaşma Daire Başkanlığı’nda göreve başlatıldığı öğrenildi.

İLK MEMURİYETi SAMSUN’DA

İstanbul Büyükşehir Belediyesi’ne bağlı İstanbul Uygulamalı Gaz ve Enerji Teknolojileri Araştırma Mühendislik Sanayi ve Ticaret A.Ş (UGETAM) Genel Müdürlüğü yapan Dr. Şenol Yıldız, 31 Mart 2019 yerel seçimlerinden sonra bu görevinden ayrıldıktan bir süre sonra İstanbul Aydın Üniversitesi Mühendislik Fakültesi İnşaat Mühendisliği Bölümü’ne Öğretim Üyesi olmuştu. Yıldız, hemşehrisi Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Demir tarafından “özel kalem” kadrosundan ilk kez memuriyete atanmış ve genel sekreter yardımcılığı görevine getirilmişti. Samsun Büyükşehir Belediyesi’nde önemli bölümlerden sorumlu olan Dr. Yıldız’a, bir süre önce 20 milyon liralık rüşvet skandalı iddiasıyla tutuklanan Mali İşler Daire Başkanı Bahattin K. da bağlıydı.

SESSİZLİK SÜRÜYOR

Samsun Medya Grubu’nun gündeme taşıdığı “Baba torpil” haberinden sonra ortaya çıkan bu gelişmeler karşısında Büyükşehir Belediyesi’nde sessizlik sürüyor. Muhalefet partilerinin yanı sıra AK Parti İl Teşkilatı’nda da bu haksız işe başlatmaların rahatsızlık yarattığı ileri sürüldü.

Samsun Buyuksehir Belediyes Genel Sekreteri Ilhan Bayram Ana Manşet

Samsun Büyükşehir Belediyesi, Genel Sekreteri İlhan Bayram

Samsun Buyuksehir Belediyesi Genel Sekreter Yardimcisi ali seyfi kucukgoncu Ana Manşet

Samsun Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı Ali Seyfi Küçükgöncü

Samsun Buyuksehir Belediyesi Genel Sekreter Yardimcisi Dr. Senol Yildiz Ana Manşet

Samsun Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı Dr. Şenol Yıldız

SASKI Genel Muduru bahattin yanik Ana Manşet

SASKİ Genel Müdürü Bahattin Yanık

Merve İLHAN


E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

3 Yorum

 1. ayse-colak_avatar
  1 hafta önce

  Akp chp fark etmiyor sorsan hiç bir parti Hak yemiyor torpil yapmiyor bizde safiz ya inayiyoz saniyolar devletin mali deniz yemiyen keriz ama ceremeyi biz halk çekeriź varsa ihtiyaci olan siyasi aç açik girsin biyerlere yesin arkadaşlar ellemeyin doysunlar arkadaşlar bir garibani işe koyupta bir kimseyi doyurmazlar milletin halkini yerler alinlari secdeden kalkmaz ama allahtan korkmaz kuldan utanmazlar

 2. ayse-colak_avatar
  1 hafta önce

  yiyin efendiler yiyin… biz de istanbulda 3 kuruş maaşa mühendislik yapalım. memleketimizden ailemizden uzak yaşayalım.
  samsun halkı da bu adamları başımıza yönetici diye getirenlere oy versin.
  yedirin efendiler yedirin. sizin yoksulluktan işsizlikten canınız çıksın gidin ‘çalıyor ama yapıyor’ diyerek bunlara oy verin

 3. ayse-colak_avatar
  1 hafta önce

  Bizde gurbette 30 yıldır çalışıyoruz. Samsun a gelmek için defalarca yalvardık ama olmadı. Demekki proje başkaymış. Samsun a hayırlı olsun.