Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Demir'e Sözlü Saldırı! Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Demir, camiden çıktıktan sonra gerçekleştirdiği esnaf ziyareti sırasında karşılaştığı işten çıkardığı eski işçisiyle tartışma yaşadı.

HASTANEYE KALDIRILDI

Mustafa Demir ile eski işçisi arasında arbede yaşandı. Bu sırada Mustafa Demir'in koruma görevlileri işten atılan Savaş Hakkı Aydın'a müdahale etti. Savaş Hakkı Aydın, olay yerinden cankurtaranla Gazi Devlet Hastanesi'ne kaldırılarak tedavi altına alındı.

demire-saldiri-2204.jpg

Samsun'da siyasiler düğünde buluştu Samsun'da siyasiler düğünde buluştu

OLAYI KANAL S'YE ANLATTI

Kanal S mikrofonlarına olayı anlatan Savaş Hakkı Aydın, "Kilisenin oradaki camide namaza geldim. Cuma namazını kılacaktım. Babam Mustafa Demir'i görmüş, onunla konuşmuş. Konuştuktan sonra babama, 'Ben gerekli şeyleri yaptım' demiş. Ondan sonra bende Özen Taksi'nin orada gördüm kendisini, 'Başkanım konuşabilir miyiz?' dedim. Bana, küfür etti üzerime yürüdü. Üzerime yürüdükten sonra ben hiç bir hakarette bulunmadım. Ortada hiçbir şey yok. 'Niye böyle konuşalım" dedim. Koruma polislerini tanıyordum. Ondan sonra arkadaşlar beni içeri soktular. Tansiyon hastasıyım. Tansiyonum çıkmış ve kalbimde tekleme oldu. Ambulansla geldim. Gerisini bilmiyorum. Hastaneye getirdiler. Aşırı derecede Mustafa Demir üzerime geldi ve yumruk attı bana. Ben vurmak istemedim. Çünkü 'Devlet erkanı, vurursam suç alırım' dedim. Bir şey yapmadım. Hakarette bulunmadım. Sadece konuşmak istedim. Mübarek ramazanda yapılacak iş mi bu? Beni Samsun iyi biliyor. Şikayetçiyim" ifadelerini kullandı.

Olayla ilgili soruşturma sürdürülüyor.

SAMSUN HABER İLE İLGİLİ İÇERİKLERE GÖZ ATIN.

demire-saldiri-2204.jpg-1.jpg